Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Gamze estetiği nasıl yapılıyor

  Güzelleşmek için sınır tanımayanların son gözdesi ‘gamze estetiği’ oldu…

  Ülkemizde tek bir estetisyen tarafından uygulanabilen yönteme özellikle kadınların ilgisi çok büyük

  Vücuttaki çöküntü ve çukurlar güzel görünmediği için istenmez ama tam tersi bir istisna var ki diğer çöküntülerden farklı olarak hep istenmiştir. Bu istisnalar da göbek çukuru ve gamzelerdir. Op. Dr. Hasan Fındık estetikte son trent olan ve dünyada çok fazla rağbet gören gamze estetiğini şöyle anlattı:

  Gamze isteyenlerin yüzde 80’ini kadınlar, yüzde 20’sini erkekler oluşturur. Tabii ki bu oran ağırlıklı olarak yüzdeki gamze tercihiyle ilişkilidir. Erkekler de bu estetiği sıklıkla ister. Yüzdeki gamzeler 20-50 yaş arasındaki kişiler tarafından tercih edilirken, bel gamzeleri 18-30 yaş arasında zirve yapmaktadır. Özellikle düşük bel modası ve mini bikini modellerinin üretilmesi bu gamzelere olan ilgiyi artırdı.

  Dünyada en çok yanak ve belin birleşim yerindeki gamzeler tercih edilmektedir. Çünkü bunlar normal anatomik gamze yerleridir. Yüzdeki gamzelerin tekniği farklı olduğu için yok edilemese bile oldukça silik bir görünüme ulaşılabilir ama Venüs Gamzesi tamamen düzeltilebilir.

  20 DAKİKA SÜRÜYOR

  Operasyon genel anesteziye gerek olmayan bir işlemdir. Gamze oluşturma işlemi 20 dakika sürer. Çift taraflı bir gamze yapılacak ise bu süre 40 dakikaya çıkıyor. Bunu belirtmemin nedeni ise mutlaka gamzelerin simetrik olarak 2 taraflı olarak yapılmak zorunluluğunun olmamasıdır. Gerek sağlık gerekse fonksiyon olarak hiçbir yan etkisi söz konusu değildir.

  Kürdan büyüklüğünde iğnelerle girilerek deri altındaki yağa yönelik milimetrik büyüklükte bir liposaction işlemi gerçekleştirilerek işlem sonuçlanır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN