Pazar, Haziran 13, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Gebelik Sonrası Cinsellik

  Bebek sahibi olmak her şeyi olduğu gibi seks hayatınızı da değiştirir. Bebek sahibi olduktan sonra seks yaşamınızda değişen şeyler..

  Doğumdan sonra 6 hafta kadar seks yapılmaz. Doğumdan sonra ilk sefer daha önceki ilk seferinizden daha korkutucu gelebilir. Birbirinize acele etmeden, motive ederek yaklaşın.

  Seks yapılacaklar listenizde en aşağılara düşebilir. Bebek bakımı, gelişimi, ev işleri derken gece olunca kendinizi bitkin bulabilirsiniz. Bu nedenle bulduğunuz fırsatları değerlendirin ve gün içinde mutlaka kestirin.

  Bazı kişiler kendini çok seksi, enerjik ve istekli hissedebilir. Gebelik nedeniyle daha da güzelleşmiş ve seksileşmiş olabilirsiniz. Eşinizle kendinize özel anları kaçırmayın.

  Emziren kadınlar bir kaç ay adet olmayabilirler. Ancak emzirirken de yumurtlamaya devam edersiniz. Bu nedenle emzirme doğum kontrol yöntemi yerine geçmez. Bu nedenle prezervatifle korunmayı tercih edin.

  Eşiniz bebekten önceki vücudunuza sahip olduğunuzu söyleyecek ancak muhtemelen siz ona inanmayacaksınız. Vücudunuz gebelik nedeniyle biraz değişse de o sizi hala isteyecektir. Aslında onun için vücudunuz hiç öncelikli olmadı. Şimdi onun beğebeğinin harika, etkileyici annesisiniz. En önemlisi uzun bir aradan sonra ‘Çıplak bir kadın! Yatağımda! Onunla seks yapacağım! Evet’ diye düşünür. Eğer isterseniz ışığı kapatabilirsiniz.

  Eski coşkunuza tekrar kavuşuncaya kadar orgazm taklidi yapacaksınız. Çoğu erkek ilk başta acele edecektir. Kadınların bu konuda biraz daha zamana ihtiyacı vardır.

  Bebeğiniz seks modunuzu öldürebilir. Onu yatırdıktan sonra ne kadar uyuyacağını biliyorsanız ona göre davranabilirsiniz. Sonuçta çocuğunuzun uyanmasını veya ağlamasını engelleyemezsiniz. Uyandıysa da onunla savaşmayın, kalkın ve bebeğinizi alın. Gelecek sefere bir daha deneyin.

  Eşinizin sabırsızlanması sizi sinirlendirebilir. Bebeğinizle ilgilenmenin sizi nasıl yorduğunu anlamasını bekleyebilirsiniz. Ancak kafanızın içinde dolaşan bu olumsuz düşünceleri mümkün olduğunca kendinize saklayın ve güçlü olun. ‘Daha sonra tatlım’ diyerek ogün gününüzde olmadığınızı anlamasını sağlayabilirsiniz. Sonuçta sizi istiyor diye onu suçlayamazsınız.

  Hamilelik sebebiyle şişmiş olabilirsiniz. Hemen bikini vücudunuza kavuşamayabilirsiniz. Böyle durumlarda bunları kafanıza takmayın ve geçici bir dönem olduğunu aklınızda bulundurun. Bir süre model anneleri görmezden gelin.

  Eşiniz birden sekse olan ilgisini kaybetmiş olabilir. Çoğu erkek için geçerli olmayan bu durum bazı erkekleri etkileyebilir. Ama üzülmeyin bu kalıcı bir durum değil. Seksi iç çamaşırları ve baştan çıkarıcı hareketler size yardımcı olabilir.

  Emziriyorsanız göğüsleriniz eskisinden daha ağır ve hassas olabilir. Onlara dokunduğunda onun boğazına yapışmak isteyebilirsiniz. İlk zamanlar partnerinizle bu konuda anlaşın.

  Eğer normal doğum yaptıysanız bazı sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Ancak vajinanız bebek doğduktan kısa süre sonra eski halini alır. Çoğu çift bebek sahibi olduktan sonra daha fazla orgazmik seks yaşar. Belirli bir zaman sonra doğum sıkıntılarınız sona erecek ve geçmişi hatırlamayacaksınız.

  Doğum öncesi gibi seksi hissetmek ve en iyisini yaşamak istiyorsunuz. Bu dönemde düşük östrojen seviyeleri vajinal kuruluğa neden olabilir. Bu gayet normal. En iyi çözüm biraz kayganlaştırıcı kullanmanız. Cinsel hayatınız normale dönüştüğünde kullanmayı bırakabilirsiniz.

  Çoğu anne ilk ayları bebekleriyle aynı odada geçirir. Yani bebeğiniz odadanızdayken seks yapacaksınız. Ancak bebeğiniz derin uykusuna daldığında sizi duymaz ve göremez. Bir süre böyle idare edeceksiniz.

  Eşinizin baba olduktan sonra daha ateşli olacağını hissedeceksiniz. Eskisinden daha güçlü, tutkulu ve sevecen gelecek. Artık bebeğiniz var. Şimdi ailesiniz. Erkekler için bebeğin doğması afrodizyak etkisi yapabilir.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN