Pazar, Nisan 14, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Gece Açlığınızı Bastırmanın Yolları

  Kilo vermenin en önemli kurallarından biri de akşam sekizden sonra hiçbir şey yememek. Ancak sizin için seçtiğimiz bu yiyecek ve içeceklerle, gece açlığınızı kilo alma riski olmaksızın bastırabilirsiniz!

  Su

  Bazen vücut susuz kaldığında gösterdiği belirtiler, açlıkla aynı olabiliyor. Dolayısı ile gece acıktığınızı hissederseniz önce bir iki bardak su için. Hatta suyunuza biraz lezzet katmak için, içine dilimlenmiş limon da atabilirsiniz. Suyunuzu içtikten sonra 10 dakika kadar bekleyin. Eğer hala kendinizi aç hissediyorsanız, o zaman size önereceğimiz diyet dostu yiyecek ve içeceklerden faydalanabilirsiniz.

  Süt

  Sütün içeriğinde bulunan amino asitler vücudunuzu uykuya hazırlayacaktır. Bu sebeple gece içeceğiniz az yağlı bir süt, vücudunuzda seratoninin artmasını ve kolaylıkla uykuya geçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca içeceğiniz bir bardak süt içeriğindeki D vitamini ve kalsiyum sayesinde kemiklerinizin güçlenmesini sağlayacaktır.

  Ceviz

  Antioksidan bakımından zengin olan ceviz, lifli bir yemiş olması sebebiyle kendinizi uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ceviz kan şekerinizi dengelemek ve seratonin üretimini artırma konusunda da vücudunuza yardımcı olacaktır. Dolayısı ile gece acıktığınızda uykunuzu kaçıracak şeker oranı yüksek şeyler yemek yerine, birkaç tane ceviz yemeği tercih etmeniz çok daha doğru bir seçim olacaktır.

  Patlamış Mısır

  Patlamış Mısır da gece açlığınızı bastırmak için iyi bir seçenek olabilir. Ancak tuz konusunda biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca bu tahıl hafif olduğu için, gece açlığınızı bastırdıktan sonra midenizi rahatsız da etmeyecektir.

  Sebzeler

  Gece acıktığınızda sebze yemek iyi bir alternatif gibi görünmese de, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan sebzeler, gece boyu vücudunuzun kendini iyileştirebilmesi için son derece doğru bir seçenek olacaktır. Ayrıca gece sebze yemeği tercih ederseniz, sabah kalktığınızda kendinizi daha az susamış hissedeceksiniz.

  Tahıllar

  Lifli besinler kendinizi çok daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu sebeple gece acıktığınızda yulaf ezmesi gibi, tam tahıllı ürünleri tüketmek hem çabuk doymanızı sağlayacak, hem gereksiz kalori almanızı engelleyecek hem de rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

  Hindi

  Az kalorili olan hindi Eti aynı zamanda kendinizi uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır. Gece acıktığınızda lezzetli bir şeyler yemek isterseniz, ufak bir parça hindi etinin üzerine az yağlı kaşar koyarak açlığınızı bastırabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmamaya özen göstermeyi unutmayın!

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN