Cumartesi, Eylül 25, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Geçmişten kopamayan geleceğine ağlıyor

  Geçmişte yaptığı hatalara hala üzülen insanlar, mutlu olamıyor.

  İspanya’da yapılan araştırmada hala geçmişte yaşadığı pişmanlıklara üzülen insanların yaşlandıkça hastalıklara yakalanma riskinin fazla olduğu ortaya çıktı.
  İspanya’da bulunan Granada Üniversitesi’nin yaptığı araştırmada geçmişte yaşadığı kötü deneyimleri için hala üzüntü duyan ve bu kötü olayları unutamayan kişilerin hayat kalitesinin düştüğü ortaya çıktı.

  Araştırma sonuçlarına göre geçmişinde yaşadığı pişmanlıklar için hala üzülen kişilerin hastalanma olasılığı, geçmişiyle yaşamayan ve her zaman önüne bakanlara göre çok daha fazla.

  Çalışmaya katılan 50 kişiye geçmişlerini ne sıklıkta düşündüğüne ve gelecek planlarına dair sorular yöneltildi. Katılımcıların verdikleri cevaplara fiziksel beden sağlık bilgileri de eklendi.

  Çalışmayı yürüten ekibin başındaki Cristian Oyanadel araştırmanın en önemli noktasının insanların geçmişi algılama şekillerinin ortaya çıkması olduğunu belirtti.

  Oyanadel sözlerine şöyle devam etti: “Geçmişiyle barışık yaşayamayan kişiler bugünün keyfine varamıyor ve diğer insanlardan daha kötümser bir bakış açısına sahip oluyor.”

  Çalışmada ayrıca geçmişinden kopamayan kişilerin ağrıya, diğer kişilerden daha hassas olduğu gözlemlendi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN