Gelin ayakkabınız sizi üzmesin

0
15

Düğün gününüzde ayakkabı seçiminizi çok dikkatli yapmalı ve ayaklarınızı en özel gününüzde rahat ettirmelisiniz.

Evlilik söz konusu olunca gelinlik seçimi en önemli ayrıntı olarak görülse de aslında onun kadar önemli bir diğer ayrıntı da ayakkabılardır. Çünkü ayakkabılarınız sizi en özel anlarınızda yalnız bırakmayacak, sabah kuaförden çıkarken ayağınıza girecek ve size her yerde eşlik edecektir. Gelinliğinizin altına ayakkabı seçerken modeline dikkat ettiğiniz kadar rahatlığına da dikkat etmelisiniz. Böylece gün boyunca ayaklarınızı düşünmek zorunda kalmaz, dilediğinizce rahat hareket edersiniz.

Gelinlik ayakkabınızı satın almadan önce bazı önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmalısınız. Rahatlığın yanında özel güne ait özel bir ayakkabı bulmak istemeniz normaldir. Fakat ayakkabı seçiminizin gelinliğinizle de uyumlu olması gerekir yoksa kötü bir görüntü oluşabilir.

Nelere dikkat etmelisiniz?

Rahatlık

Bir gelinin ayakkabısı en az gelinliği kadar güzel ve rahat olmalıdır. Düşünün bir kere nikah masasına doğru yürürken, dans ederken ya da fotoğrafçıda poz verirken ayakkabınız saatler boyunca ayağınızda olmak zorunda. Bu nedenle ayakkabınızı alırken çok iyi şekilde denemeli bir anda karar vermeden önce ayaklarınızın içinde rahat ettiğinden emin olmalısınız. Alacağınız ayakkabıyı denerken akşam saatlerini seçmelisiniz böylece ayaklarınız şiştiğinde de rahat edip etmeyeceğinizi anlamış olursunuz.

Topuğa dikkat!

Gelinliğin altına giyeceğiniz ayakkabının topuğu da çok önemlidir. Gelinliğinizin etek boyuna uygun uzunlukta bir topuk seçmelisiniz. Eğer boyunuz kısaysa topuklu bir ayakkabı seçebilirsiniz. Fakat topuk üzerinde çok iyi yürüyemem derseniz o zaman platform topuklu bir ayakkabı seçebilirsiniz. Böylece hem uzun boylu görünür hem de rahat hareket edersiniz. Eğer topuklu bir ayakkabı tercih etmeyecekseniz o zaman babet tarzında bir ayakkabı seçmelisiniz.

Kullanılan malzeme

Gelinliğin altına giyilen ayakkabılar genelde ipek ya da satenden yapılır. Fakat seçim yine de sizin zevkinize kalmıştır. Sadece bu özel günde değil daha sonra da giyeceğiniz bir ayakkabı isterseniz o zaman deri bir ayakkabı da seçebilirsiniz.

Renk seçimi

Gelinliğinizin ayakkabıyla uyumu da çok önemlidir. Beyaz rengin de kendi içinde tonları vardır. Eğer kırık beyaz bir gelinlik giyecekseniz ayakkabınız da bu tonda olmalıdır. Aksi halde çok kötü görünebilir.

Ayaklarınızı hazırlayın

Hayallerinizdeki ayakkabıyı buldunuz. Her şey tam istediğiniz gibi fakat bu yeterli mi? Doğru ayakkabıyı seçmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ayakkabınızı aldıktan sonra onları kutusunda saklamak yerine büyük günden önce denemenizde fayda vardır. Birkaç hafta öncesinden evin içinde giymeye başlamalı ve ayaklarınızın içinde rahat olduklarından emin olmalısınız. Üzerinde uzun süre ayakta durmalı, birkaç saat boyunca yürümelisiniz.

Nikah töreni için ayrı, eğlence için ayrı bir ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Böylece nikahta istediğiniz yüksek topuklu ayakkabıyı giyerken, dans ederken de rahat ayakkabıları ayağınıza geçirebilirsiniz. Fakat bu ayakkabının da topukları diğerinden çok farklı olmamalıdır. Aksi halde gelinliğiniz ayakkabınızın altına girebilir ve kirlenebilir.

Nikah töreninizin yapılacağı yeri de düşünmek gereklidir. Eğer aralıklı tahtaların bulunduğu bir mekanda olacaksa, ince topuklu bir ayakkabıyla hareket etmeniz mümkün değildir. Bu ayrıntıları göz önünde bulundurmalısınız.

Unutmayın!

Gelin ayakkabısının altına bekâr genç kızların isimlerinin yazılması değişmeyen bir adettir. Düğün günü arkadaşlarınızın isimlerini ayakkabınızın altına yazmalısınız. İsimleri silinenler yakında evlenecekler anlamına gelmektedir.

kaynak:kadinvekadin.net

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir