Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Gelinliğe Uygun Makyaj ve Saç Modelleri

  Yanlış yapılan saç ve makyaj uygulamaları gelinliğin arka planda kalmasını sağlıyor. Peki doğru saç ve makyaj nasıl olur? İşte cevabı…

  Her gelinin hayalindeki gelinlik özeldir. Sadece doğru gelinliğin alınması ile bitmeyen maceranın devamında ise gelinliğe uygun saçın ve makyajın yapılması geliyor. Çoğu zaman yanlış yapılan saç ve makyaj uygulamaları gelinliğin arka planda kalmasını sağlıyor.

  Her yüz tipine göre farklı bir makyaj tarzı belirlenmiştir. Seçilen gelinlik doğrultusunda makyajın tonuna karar verilir. 2019 gelin modasında ise belirlenen kriterlere göre,  saç ve makyajın gelinliğin önüne geçmemesi lazım. Sade bir saç ve makyaj uygulanan gelinlerin ise tercih ettikleri saç modelinin de gelinliğe uyması gerekmektedir.

  Eğer tercih edilen gelinlik straplez bir gelinlik ise dağınık topuz ve açık saç modelleri uygulanabilir. Sıkı toplanmış bir topuzun ardından saça takılan duvak straplez gelinlik giyen gelinlerde boyun kısmını oldukça uzun gösterir ve buda istenmeyen bir durumdur. Eğer kalın askılı bir gelinlik tercih edilmişse saç sıkı toplanır ve duvak topuzun altından saça sabitlenmelidir. Gelinliğin temel alındığı kadar düğün mekanının da önemli olduğu saç modelinde kır düğünlerinde genellikle açık saç modelleri tercih edilir. Saça takılan papatya ya da değişik çiçekler ise kır düğünlerinde gelinliği tamamlayan unsurlardandır.

  Kumsal düğünlerinde genellikle tercih edilen kısa gelinliklerde dağınık saç modellerini deniz kabukları ile yapılan bir tacın süslemesi 2019 modasına uygun bir model olacaktır.

  Gelinlerin makyajları hiçbir zaman abartılı olmamalıdır. Soft renklerin kullanılması gerektiği makyajlarda göz yapısına göre gölgelendirme yapılmalıdır. Toprak tonlarının da makyajlarda kullanılması gelinlere doğal bir hava katmaktadır. Renkli gözlü bayanlarda göz renginin ortaya çıkması için siyah tonlarında makyaj uygulanmalıdır. Eğer siyah tonlarında bir makyaj uygulandıysa rujun koyu yerine açık tercih edilmesi önemlidir. Soft bir makyajda ise sadece dudağın rengini ortaya çıkaracak bir ruj ise yeterli olacaktır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN