Perşembe, Aralık 2, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Gelinliğin altına ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  Düğün geceniz boyunca rahat hareket edebilmeniz ve son dakikaya kadar dans edebilmeniz için doğru ayakkabıyı seçin. İşte, size birkaç öneri… 

  Evlilik hazırlığında olan her kadın önce gelinliğine karar verir daha sonra saç, makyaj ve ayakkabısına… Ayakkabı seçimi basit gibi görünse de en zor işlerden biri. Ayaklarınızı acıtan bir ayakkabıyla bütün gece dans etmek zorunda kalmayı ve düğününüzün burnunuzdan gelmesini istemiyorsanız ayakkabı seçiminize gelinliğinizi seçiyor gibi özen gösterin. Düğün geceniz boyunca rahat hareket edebilmeniz ve son dakikaya kadar dans edebilmeniz için doğru ayakkabıyı seçin. İşte, size birkaç öneri…

  Gelinlikle uyumlu olmasına dikkat edin

  Ayakkabılarınızı gelinliğinize göre belirleyin. Bunun için gelinliğinizi alırken ya da diktirirken tasarlayan ya da satan kişiden öneriler alın. Ya da kendiniz araştırın, hemen ilk görüp beğendiğiniz ayakkabıyı almayın. Ayakkabıyı seçerken gelinliği yanınızda görütün, ortam uygun değilse ayakkabıları evde deneyin ve olmazsa değiştirin. Beyaz ve krem çok yakın tonlar olsa bile arada birçok ara ton bulunuyor. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; gelinliğiniz ve ayakkabınızın aynı tonda olması. Aksi durumda ayakkabılarınız genel görünümünüzü bozabilir.

  Gelinliğin modeline dikkat edin

  Gelinliğin modeli uzun ise ayakkabılar geri planda kalacağından pek önemsenmez. Ancak siz yinede bu konuda titiz davranın ve ayakkabı seçiminizi dikkatli yapın. Deniz kızı formu gibi dar bir gelinlik giyecekseniz ayağınıza en rahat yürüyebileceğiniz ayakkabıyı giyin. Gelinliğin kesimi dar olduğundan yürümeniz yeterince zor olacaktır, bu durumu ayağınızı acıtan ya da yürümenize engel olan ayakkabılarla daha da zorlaştırmayın. Gelinliğiniz kabarık çan formuna ve bu tarz bir kesime sahipse işiniz daha kolay. Ancak yine de eteğin içerisinde bulunan ve kabarık görünmesini sağlayan tüllere dikkat edin. Takılıp düşme gibi kazaları önlemek için çok sivri burunlu ya da çok ince topuklu ayakkabılardan kaçının.

  Gelinliğiniz kısa ise genel görünümünüze uygun bir ayakkabı seçin. Daha farklı ve havalı bir gelinlik giyecekseniz daha hareketli ayakabılar seçin. Ancak ayakkabılarınız net bir şekilde görüneceğinden, bacak boyunuzu kısaltmamak adına bilekten bantlı modelleri kesinlikle tercih etmeyin.

  Ayağınızın şekline dikkat edin

  Tek gece giymek için bile olsa, ayak yapınıza uygun olmayan bir ayakkabı giymeyin. Birkaç saat idare edebileceğinizi düşünseniz bile bu riski hiç almayın. Özellikle ayaklarınız taraklı ise bu öneriyi ciddiye alın. Mümkün olduğu kadar kapalı ayakkabılardan kaçınıp ince bantlı ayakkabıları tercih etmeye çalışın ve bant kısmının ayaklarınızdaki problemli bölgelere denk gelmemesine özen gösterin.

  Düğünün gerçekleşeceği mevsime dikkat edin

  Mevsim koşullarını dikkate alın. Gideceğiniz yer açık ya da kapalı olsun mevsim şartlarına uygun bir ayakkabı tercih etmeye çalışın. Kış mevsiminde arabadan inip düğünün yapıldığı mekâna girecek olsanız bile o çok kısa sürede başınıza ne geleceği belli olmaz. Sorunsuz bir düğün geçirmek istiyorsanız risk almaktan kaçının.

  Düğünün yapıldığı mekândaki zemine dikkat edin

  Birçok kadın gibi sizin de çok önceden hayalinizde canlandırmış olduğunuz ayakkabılar olabilir ancak burda asıl yapmanız gereken o ayakkabıları koşullara uydurmak. Çimlerin üzerinde gerçekleşecek bir kır düğünü planlıyorsanız mutlaka kalın topuklu ayakkabı ya da babet seçin. Aksi halde ayakkabılarınızın incecik topukları toprağa saplanarak yürümenize engel olur.

  Düğününüz kapalı bir yerde gerçekleşiyorsa yerdeki halı ya da zeminin kaygan olup olmamasına dikkat edin. Eğer zemin kaygansa düşme ihtimalini ortadan kaldırmak için düğünden önce ayakkabınızın altına zımpara yapın.

  kaynak:hthayat.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN