Geneli zayıf olan Fransız kadınların zayıflama sırları…

1
131

Geneli zayıf olan Fransız kadınların zayıflama sırları…

Yoğurdun zayıflama üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlandı.

fransız kadınların zayıflama sırları 18 bin 500 sağlıklı kadın ve erkeğin kilo değişimlerini yedi yıl boyunca izleyen heyet yoğurt yiyenlerin istemeden kilo almada daha az riskli olduğunu belirledi.

Fransız kadınlarının zayıflama sırrı olarak bilinen yoğurdun zayıflamadaki etkisi bilimsel olarak kanıtlandı.

İspanya’daki Navarra Üniversitesi’nden bilim insanlarının gerçekleştirdiği kapsamlı bir araştırma günde bir kutu tam yağlı yoğurt yiyen kişilerin istemeden kilo alma olasılığının yoğurt yemeyenlerden çok daha düşük olduğu ortaya çıkarttı.

8 bin 500 sağlıklı kadın ve erkeğin kilo değişimlerini yedi yıl boyunca izleyen heyet yemeklerden sonra tüketmesine ve bu sayede tatlı yemekten kaçınmasına ya da yoğurdun içinde bulunan bakterilere bağlı olabileceğini düşündüklerini söyledi.

Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Dr. Miguel Martinez-Gonzalez, kilo alımını engellemede sadece tam yağlı yoğurdun etkili olduğunu, yağsız yoğurtları tüketmenin zayıf kalmaya yardımcı olmadığını belirtti.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilen Avrupa Obezite Kongresi’nde konuşan Martinez-Gonzalez, yoğurdun kilo alımını engelleyici etkisinin bol meyve ve sebze içeren Akdeniz diyeti ile birlikte tüketildiğinde arttığını da söyledi.

1
Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yeliz
Ziyaretçi
Yeliz

Yanlis bir haber. Fransiz bayanlarin hic yogurt tukettigini gormedim. Fransizlarin zayif kalmalarinin sirri, sekeri tuketmemeleri ve yemekten sonra yedikleri peynirdir. Her yemegin sonunda mutlaka peynir yerler.