Cuma, Ağustos 12, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Gömme dolap modelleri

  Gömme dolap modelleri

  Değerli takipçi, sizler için  bugün evlerimiz için büyük oranda toparlayıcı ve ciddi bir yardımcımız olan dolapları inceledik. Ancak dolapların tamamını değil bir alt grubunu konu aldık. Konumuz gömme dolap modelleri

  Gömme dolaplar çağımızın modern ev tiplerinde çok fazla yeri olmasa da aile büyüyüp yıllar geçtikçe hepimizin gerekliliğini anladığımız bir sabit mobilya ürünü. Adından da anlaşılacağı üzere duvarlara sabit, genellikle duvardan duvara uzayan bölmeli ve kapaklı dolaplardır. Kendi içinde de değişik alt sınıflara ayırabileceğimiz gömme dolap çeşitleri giysilerimiz, yatak odalarımız, ev tekstili ürünlerimiz için gerçekten imdada yetişen dolaplardır. Ancak genellikle hazır mobilya mağazalarında bulabileceğimiz ürünler değildir. Genellikle yerel mobilya imalatçılarına ev ölçülerine göre yaptırılabilirler. Aslında yıllar önceden kalan geleneksel dolap kültürünün çağımıza yaşayarak gelen tipleridir desek yeridir. 

  Yataklı gömme dolap modelleri

  Gömme dolaplar arasında en çok aranan, belki de en işlevsel olanları yatak odalarında yatak etrafına monte edilen tiplerdir. Yatak odalarında gerekli battaniye, nevresim takımı ve ev eşyaları için en iyi yerleşim alanıdır diyebiliriz. Yatakların ortada ya da dolapların yan taraflarında olduğu birçok kombinasyonu olabilir. 

  Köşe gömme dolaplar

  Kanaatimizce gömme dolaplar arasında ev dekorasyonuna en olumlu etki edenlerdir. Evlerimizde zaten köşe ürünlerinin doğal bir güzelliği bulunmaktadır. Köşe dolaplar da diğerleri ile aynı amaçla kullanılır. Ancak geneli duvardan duvara uzayacak kadar büyük imal edilmemektedir. Gömme elbise dolaplarının önemli bir kısmı köşe dolap çeşitleridir. 

  Gömme dolaplar da açılır kapaklı ya da kızaklı raylı kapaklı olarak isteğe göre üretilebilir. Birçok türünde kullanılmasa kapaklar üzerinde ayna ve cam kullanılabilmektedir. En çok istenen ve evlerde kullanılan renk açısında da beyaz gömme dolaplar ön plana çıkmaktadır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN