Cumartesi, Haziran 3, 2023
More

  SON EKLENENLER

  Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin 8 Yolu

  Her kadın dikkat çekici iri gözlere sahip olmak ister. Derin etkiler bırakan büyük ve buğulu gözlere sahip olmaksa sandığınız kadar zor değil. Birkaç ufak hileyle gözlerinizin ön plana çıkıp daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte gözlerinizi daha büyük göstermenin 8 yolu…

  1-Gözlerinize soğuk çay poşetleri koyun

  Özellikle yeşil çay ve papatya çayının yatıştırıcı ve gençleştirici etkileri vardır. Çay, cildinizi sıkılaştırır ve daha uyanık görünmenizi sağlar, yani gözlerinizin daha genç ve daha büyük görünmesini sağlar!

  2-Makyaj yaparken üst kirpik diplerinize eyeliner uygulayın

  Bu uygulama kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlar ve gözler iri görünür.

  3- Kirpik kıvırıcı kullanın ve göz kapağına yakın tutun

  Uzatma işlemini maskara ile yapmak istemiyorsanız, kirpiklerinizi doğal yolla uzatabilirsiniz.

  4- Beyaz yerine şeftali rengini tercih edin

  İnsanlar genellikle beyaz göz kaleminin gözlerinizin daha büyük gösterdiğini düşünür, ancak bazen ters etki yaratabilir. Şeftali biraz daha yumuşaktır ve saf beyazdan daha az ürkütücü olacaktır. Gözlerinizin iç kenarlarında kararma veya yorgun görünümlü gözler gibi istenmeyen problemleri anında çözer.

  5- Nötr göz farı tonlarını kullanın

  Daha koyu tonlar yerine ten tonunuzu tamamlayan daha nötr göz farı tonları ile makyaj yapmaya çalışın. Çok şiddetli bir renk gözlerinizin küçük görünmesine neden olabilir ve temelde koyu renkli halkaların yaptığı şeyi yapar. Uzak durun!

  6- Gözünüzün iç köşelerine ışıltılı far kullanın

  Gözünüzün iç köşesini aydınlatırken birazcık ışıltılı yarı şeffaf far gözlerinizi içeriden açar ve taze ve nemli görünmelerini sağlar. Özellikle yorgun gözler için bunu denemelisiniz.

  7-Gözlerinize biraz buz uygulayın

  Gözlerinizi uyandırmak ve gözlerinize tekrar hayat vermek için mükemmel bir çözümdür. Gözünüze birkaç dakika uygulayacağınız buz küpleri göz çevrenizi sakinleştirir ve şişlikleri giderir.

  8- Göz çevresi için ince bazlı bir kapatıcı kullanın

  Kapatıcı göz çevresini aydınlatmak içindir, bu nedenle fondoteninizden daha açık renkli bir kapatıcı tercih etmelisiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN