Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Gripten korunmak için bitkisel çözüm

  Dondurucu soğukların etkili olduğu Muş’ta, gribal hastalıklardan korunmak için birçok vatandaş soluğu aktarlarda alıyor.

  gripten_korunmak_icin_bitkisel_cozum_2[1]Muş’ta soğuk algınlığından korunmak isteyen vatandaşlar ile hastalığa yakalanan vatandaşların uğrak yerine haline gelen aktarlar, bin bir çeşit bitkinin karışımı ile hazırladıkları bitkisel ilaçları vatandaşlara tavsiye ediyorlar. 18 yıldan beri Muş’ta şifalı bitkiler satan Arısan Şifalı Bitkiler işletmecisi Yasin Oflaz, gribal enfeksiyonlardan korunmak için hazırladığı bitki karışımını satışa sunuyor. Gribal enfeksiyonların tedavisinde kullanılması gereken bitkisel ilacın yapılışı hakkında bilgi veren Oflaz, “Andız pekmezi, karakovan süzme balı, zencefil, çörekotu, keten tohumu, zerdecal, ısırgan tohumu ve polen ile bir karışım yapıp, vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bu bitkilerin her birinin ayrı ayrı gribal enfeksiyonları önleyici özellikleri bulunuyor. Özellikle polen her türlü hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Andız pekmezi ise soğuk algınlığı, öksürük, bronşit gibi gribal enfeksiyonların tedavisinde özellikle kullanılır” dedi.

  Vatandaşların aşırı soğuklardan ötürü gribal enfeksiyonlara maruz kaldığını söyleyen Oflaz, “Vatandaşlarımızın bu hastalığa yakalanmaması için zencefil, tarçın, inönüt kökü, havlucan, zerdecal gibi bitkileri alıp, çay gibi kaynatıp tüketerek gribal enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Özellikle hiç hastalanmamak için çörek otunu tavsiye ediyoruz. Çörek otu günde bir kez bir tatlı kaşığı ile alınırsa vatandaşlarımız daha sağlıklı olacaklardır” diye konuştu.

  Bitkilerin her türlü gribal hastalığa iyi geldiğini belirten Oflaz, “Her bitkinin kendine göre soğuk algınlığına karşı vücudun direncini artırılmasına yönelik faydaları vardır. Vatandaşlarımız hastalılardan korunmayı ilaçlı tedavilerden çok bitkisel ürünler kullanmayı tercih ediyor. Son günlerde artan soğuk hava nedeniyle vatandaşlarımızın aktarlara olan talebi arttı. Gribal enfeksiyonlar için hazırladığımız bitki karışımlarımızı vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Bize gelen vatandaşlarımız yaklaşık 10-15 lira ödeyerek bitkisel ürünlerden yapılan karışımlardan alarak soğuk algınlıklarına karşı kendilerini korumaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN