Cumartesi, Aralık 9, 2023
More

  SON EKLENENLER

  Güzel saçlar için pratik ipuçları

  Saçlarınızın havası güne yenik düşebiliyor. Bazı küçük taktiklerle saçlarınızı yeniden gösterişli hale getirebilirsiniz.

  Öğleden sonrayı dışarıda geçirmek üzere telaşla kapıdan çıkarken veya toplantıdan toplantıya koşarken saç şekliniz genellikle öncelik listesinin alt sıralarında olur. Ama tam teşekküllü bir föne zamanınız olmadığında bile yine de harika görünebilirsiniz.

  Naomi Watts ve Elizabeth Berkley’in saçlarını yapan, ünlülerin kuaförü Kristan Serafino, her kadının saçlarıyla ilgili birkaç pratik ipucuna sahip olması gerektiğini söylüyor. “Saç şekillendirme araçlarını bir yana bırakın ve tereddüt etmeden saçınızın doğal dokusunu ortaya çıkarın” diyor. Saç kurutma makinesini saf dışı bırakarak kısa sürede nasıl güzel saçlara sahip olacağınızı öğrenmek için şu ipuçlarına göz atın.

  Doğal yolla kuruyan harika saçlar

  Sıcaklık uygun olduğu sürece, saçın doğal yollarla kurumasını sağlamak size zaman kazandırır ve harika görünmenizi sağlar. Birkaç saniyede deniz kıyısında uzanan kumsallar gibi güzel görünen saçlara sahip olmak için şunları yapın:

  Düz saçlar için:

  Islak saçlarınızı ortadan ayırın ve dörde bölün (her iki yanda iki parça) Her parçayı örün ve kendi kendine kurumasını sağlayın. Sabah vakit kaybetmemek için akşamdan saçınızı yıkayıp örebilirsiniz.

  Kuruduktan sonra örgüleri açın ve parmaklarınızla saçınızı dağıtın. Saçınızın kıvrılmasını önlemek için parlaklık veren serumdan az miktarda saçınıza sürün.

  Dalgalı ve kıvırcık saçlar için:

  Uçlarından başlayarak saçınıza saç köpüğü sürün. Daha sonra, işaret parmağınıza sararak saç tutamlarına şekil verin.

  Serafino, tamamen kuruyana kadar saçınıza dokunmamanızı öneriyor. Sert saç telleri, epidermi (saçın dış katmanı) kaldırarak saçın nemlenip kıvrılmasına davetiye çıkartabilir.

  Saçınız kuruduğunda, saç derinize hafifçe masaj yaparak saçlarınızı karıştırın.

  Saç bantlarına şans verin

  Saç aksesuarları, özellikle de saç bantlarını taktığınızda, birkaç saniye içinde saçlarınıza şekil vermiş olursunuz. “Saç bantları, sıcak günlerde saçınızın yüzünüze düşmesini önler ve saçı sıkı bir şekilde geride toplayarak yüzünüzün daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar” diyor Serafino.

  Bildik saç bantları yerine, ensenizde bağlayacağınız bir eşarp da kullanabilirsiniz. (Üç ince kurdele veya eşarbı örmeyi de deneyebilirsiniz.) Eşarbı saç çizginizin 3-5 cm gerisinden takın. Saçınızda kayarsa, iki tokayı kulaklarınızın arkasında çapraz olarak eşarbın üzerine takın.

  Atkuyruğunuzu değiştirin

  Zamanınız dar olduğunda atkuyruğu en uygun çözümdür, fakat her gün bu yola başvurursanız monoton bir tarzınız olur. Her zamanki atkuyruğunuz yerine, hoş bir eşarp kullanarak daha gösterişli bir tarz oluşturabilirsiniz: Saçınızı sıkıca atkuyruğu yapın. Sonra, lastik bir bant üzerine eşarbı sarın, atkuyruğunun altından bağlayın ve uçlarını serbest bırakın. Saçınız ve eşarbınız yeterince uzun değilse, atkuyruğunu üçe ayırıp ikisine eşarbı ekleyerek, saçı eşarpla birlikte örün.

  Bu gibi yaratıcı ipuçlarıyla saçlarınıza kısa sürede harika şekiller vermek düşündüğünüzden çok daha kolay!

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN