Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Güzelliğe leke süren hatalar

  Makyaj hataları Hollywood starlarının bile güzelliğine leke sürebilir.223937430d4de116_pink-sexy-lips.preview-11

  Ucu çıkmış ojeler..
  Nasıl taşı düşmüş bir mücevher takılmazsa, ojesi soyulmuş tırnaklarla da dışarı çıkılmaz. Bir davete gitmeden önce tırnaklarınızın durumuna göz atmalısınız… Yoksa Cameron Diaz gibi ‘haberlere malzeme’ olursunuz!

  Çözüm: Bir damla oje ile yama yapmak işe yarar. Ojenin kuruması için bir dakika bekleyin. Koruyucu bir ürün yerine deri yumuşatan yağı, tırnaklara sürerek parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Gözleri Küçülten Duman
  Dumanlı ve yoğun göz makyajı, gece dışarı çıkarken uygulanabilecek en ideal seçeneklerden biridir. Ancak çok koyu veya amatörce yapılan makyaj gözlerinizdeki beyaz rengin yok olmasına ve daha küçük görünmelerine sebep olabilir.

  Çözüm: Dumanlı göz etkisini yaratabilecek tek renk siyah değil. Simli gri farlar, gözleri küçültmeden cazibeli bir etki yaratıyor. Öncelikle üst ve alt kirpik diplerinize ince bir şerit halinde siyah kalem çekin. Ardından göz kapaklarınıza gri göz farı uygulayın. Eyeliner fırçası yardımıyla siyah kalemin üzerinden geçerek daha aydınlık bir etki yaratabilirsiniz. Keskin hatları yok etmek için rengi olabildiğince dağıtın. Simli beyaz bir göz farını gözlerinizin iç kısımlarına uygulayarak iyice ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

  Farklı Tonda Yüz ve Vücut
  Otobronzan kullanmak konusunda profesyonel olsanız bile, daha fazla yıkandığı ve peeling uygulandığı için yüzünüz vücudunuzun geri kalanına göre daha soluk bir renge sahip olacaktır. Bu da yüzünüz ve vücudunuz arasında ton farklılıklarının oluşmasına neden olur.

  Çözüm: Oluşan bu farklılığı, bronzlaştırıcı pudra kullanarak hafifletebilirsiniz. Pembe tonlardaki bronzlaştırıcı pudralar, portakal rengini pasifize ediyor. Pudrayı alnınıza, burnunuza, elmacık kemiklerinize ve çene kemiğinizin hizasından boynunuza doğru uygulayın. Bu anahtar noktaları harmanlayarak tek renk bir görünüme sahip olabilirsiniz

  Gözaltı Halkalar
  Uyku akan yorgun gözlerden daha kötü ne olabilir? Bu görünümü gidermeye çalışırken kullanılan çok açık renkli ve beyaza yakın gözaltı kapatıcısı, daha kötü sonuçlara neden olabilir.

  Çözüm: Gözaltı kapatıcınızın fondöteninizden veya ten renginizden bir ton daha açık bir renge sahip olması gerekiyor. Uygun kapatıcıyı seçtikten sonra ürünü, iyice nemlendirdiğiniz cildinize uygulayabilirsiniz. Kapatıcıyı tek bir parmağınızla gözaltınıza yedirin. Üzerine ince bir kat fondöten uygulayarak, cildinizin tamamının aynı renge sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak sabitleyici bir pudra kullanmayı unutmayın.

  Dişlere Bulaşan Ruj
  Dünyaca ünlü yıldızların vazgeçemediği koyu kırmızı rujların, çekiciliği arttırdığı kesin. Ancak her nedense dişler, bu rujların koyu pigmentlerini bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. Beyazın üzerine bulaşan kırmızı; pembe veya daha doğal bir renkten daha fazla dikkat çekiyor.
  Çözüm: Rujunuzu uyguladıktan sonra fazlalığı emici kağıt yardımıyla alın. Ardından pamuklu bir çubuğun bir ucunu dişlerinizin üzerinde gezdirerek, bulaşan renk pigmentlerini temizleyin. Diğer ucunu vazeline batırın ve hafifçe dişlerinize sürün. Bu bariyer, rujun beyaz dişlerinize bulaşmasını engellerken gülüşünüzün daha parlak olmasını sağlayacak.

  Pırıl pırıl parlayan cilt
  Ünlü yıldızlar, sürekli bunaltıcı ısı veren ışıklarla uğraşmak zorundadır. Gerçek hayatta ise aşırı sıcak restoranlar cildinizi parlak gösterip, görünümünüzü zedeleyebilir.

  Çözüm: Hazırlık aşamasında makyaj rutininize ekleyeceğiniz birkaç kurtarıcı öneriyle, terli ve parlak cilt görünümünü yok edebilirsiniz. Kayganlığı önlemek için yüzünüze yağsız formüllü bir baz uygulayın, üzerine sabitleyici pudra sürün. Tazelenmek istediğiniz her an pudra uygulamak yerine (aksi takdirde bir süre sonra kalın bir katman gibi durabilir) yağ emici kağıtları tercih edebilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN