Cumartesi, Ekim 31, 2020
Ana Sayfa Hamilelik Hamileler için egzersiz ipuçları

Hamileler için egzersiz ipuçları

Yapacağınız ilk şey, egzersiz yoğunluğu hakkında doktorunuza başvurmak. Doktorunuz, sağlık sorunlarınız hakkında ve bebeğinizle birlikte gelecek aylarda karşılaşabileceğiniz tüm riskler hakkında sizi en iyi şekilde bilgilendirecektir.

Vücudunuz egzersiz açısından neler yapabileceğini ve neler yapamayacağını biliyor. Sizi rahatsız etmeyen egzersizleri yapın.

Hamileyken egzersiz yapmak kesinlikle sağlıklıdır. Vücudunuzun ritimlerini korumak için düzenli bir spor planı yapın. Hamilelik boyunca sürekli ayrı bir planla spora başlamak, hamileliğiniz boyunca rutin bir spor planını sürdürmekten çok daha zordur.

Egzersizler arasında geçiş yaparken dinlenin. Dinlenmek, tüm hareketlerinizi vücudunuz için daha akıcı ve güvenli hale getirir.

Isınma egzersizleri, spora başlamadan önce her zaman yapılmalıdır. Hamilelik sırasında ısınmak özellikle önemlidir. Egzersiz planınızda bu bölümüne dikkat ettiğinizden emin olun.

Egzersiz yaparken vücudunuz için doğru pozisyonları öğrenmelisiniz. Ne zaman egzersiz yapacağınızı, özellikle de hangi zeminde egzersiz yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Vücudunuzu fazla ısıtmayın. Yorgunluğa ve vücudunuzla ilgili sorunlara yol açabilir. Aşırı ısınmayı önleyecek hava alabilen kıyafetler giydiğinizden emin olun. Çalışırken odadaki veya dışındaki sıcaklığa dikkat edin.

Hamileliğin bitiş tarihi yaklaşırken egzersiz yoğunluğunu azaltmalısınız. Hem vücudunuzun kısıtlamalarından hem de yüksek yoğunlukta sporun doğum öncesi bazı riskleri artırmasından dolayı spor planınızı düzenlemelisiniz.

Deneyimli bir kişisel antrenör bu süre zarfında sizin için büyük bir varlıktır. Doğum öncesi bir sınıf (hamile kadınlar için yoga sınıfı gibi) bir başka harika seçenektir.

Yürüyüş muhtemelen hamile bir kadın için en iyi egzersizdir. Kasları çalıştırmak ve geceleri rahat uyumanızı sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Serkan Sıtkı Şahin

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Konular

Çocuğunuz süt sevmiyor mu? Sütü Sevdirecek harika bir tarifim var!

Dün bir arkadaşıma çaya davetliydim. Öğleden sonra olduğu için çocukları evdeydi. Ben de giderken onların sevebileceği lezzetli bir şeyler almak istedim. Ufak tefek atıştırmalık...

İçinizi ferahlatacak 4 farklı milkshake tarifi! 5 dakikada hazır…

Yaz aylarında kolaylıkla serinlemenizi sağlayacak 4 farklı milkshake tarifini sizin için derledik. İşte sizi serinletecek, birbirinden leziz 4 farklı milkshake tarifi... KAHVELİ MILKSHAKE Malzemeler: 400 ml. soğuk süt 4...

2020 Yeni sezon trend çantalar

Dünyanın gözde markalarını barındıran Streetbox kadınların trend alışverişlerini yaptığı tekel bir site olma yolunda başarıyla ilerliyor, bakalım onlarla rakip olabilecek yeni online...

Özel Günlerde Muhiku’yla Mutlu Hissettirin!

Modern hayatın getirmiş olduğu stres ve koşturmaca sebebiyle bazen sevdiklerimize bizim için ne kadar değerli olduklarını yeterince hissetteremeyebiliyoruz. Özel günler ise bu durumu tersine...

son yorumlar