Pazartesi, Nisan 15, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Hamileler için egzersiz ipuçları

  Yapacağınız ilk şey, egzersiz yoğunluğu hakkında doktorunuza başvurmak. Doktorunuz, sağlık sorunlarınız hakkında ve bebeğinizle birlikte gelecek aylarda karşılaşabileceğiniz tüm riskler hakkında sizi en iyi şekilde bilgilendirecektir.

  Vücudunuz egzersiz açısından neler yapabileceğini ve neler yapamayacağını biliyor. Sizi rahatsız etmeyen egzersizleri yapın.

  Hamileyken egzersiz yapmak kesinlikle sağlıklıdır. Vücudunuzun ritimlerini korumak için düzenli bir spor planı yapın. Hamilelik boyunca sürekli ayrı bir planla spora başlamak, hamileliğiniz boyunca rutin bir spor planını sürdürmekten çok daha zordur.

  Egzersizler arasında geçiş yaparken dinlenin. Dinlenmek, tüm hareketlerinizi vücudunuz için daha akıcı ve güvenli hale getirir.

  Isınma egzersizleri, spora başlamadan önce her zaman yapılmalıdır. Hamilelik sırasında ısınmak özellikle önemlidir. Egzersiz planınızda bu bölümüne dikkat ettiğinizden emin olun.

  Egzersiz yaparken vücudunuz için doğru pozisyonları öğrenmelisiniz. Ne zaman egzersiz yapacağınızı, özellikle de hangi zeminde egzersiz yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

  Vücudunuzu fazla ısıtmayın. Yorgunluğa ve vücudunuzla ilgili sorunlara yol açabilir. Aşırı ısınmayı önleyecek hava alabilen kıyafetler giydiğinizden emin olun. Çalışırken odadaki veya dışındaki sıcaklığa dikkat edin.

  Hamileliğin bitiş tarihi yaklaşırken egzersiz yoğunluğunu azaltmalısınız. Hem vücudunuzun kısıtlamalarından hem de yüksek yoğunlukta sporun doğum öncesi bazı riskleri artırmasından dolayı spor planınızı düzenlemelisiniz.

  Deneyimli bir kişisel antrenör bu süre zarfında sizin için büyük bir varlıktır. Doğum öncesi bir sınıf (hamile kadınlar için yoga sınıfı gibi) bir başka harika seçenektir.

  Yürüyüş muhtemelen hamile bir kadın için en iyi egzersizdir. Kasları çalıştırmak ve geceleri rahat uyumanızı sağlamak için mükemmel bir yoldur.

  Serkan Sıtkı Şahin

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN