Cumartesi, Eylül 25, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Hollywood’un En Gizli Güzellik Sırları

  Güzel olmak için illa bıçak altına yatmak gerekmiyor, işte Hollywood yıldızlarının doğal bakım sırları…

  Tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği, Hollywood’ün ünlü kadınlarının botoks ve estetik ameliyatların dışında, güzel görünmek için yaptığı doğal bakımları biliyor musunuz?

  İşte her zaman bakımlı ve güzel görünmeyi başaran ünlülerin en gizli ve ilginç güzellik sırlarını…

  Beyaz eyeliner

  Birçok top modelin de kullandığı beyaz göz kalemi ya da eyeliner, gözlerinizin daha iri ve parlak görünmesini sağlıyor. Siz de çok daha güzel gözlere ve anlamlı bakışlara sahip olmak istiyorsanız alt gözkapağınızın içine beyaz kalem sürmeyi deneyebilirsiniz. Ancak hayalet gibi görünmek istemiyorsanız göz kapaklarınızın dışına kesinlikle bu uygulamayı yapmamalısınız!

  Saten ya da ipek yastık

  Ünlülerin en ilginç güzellik sırlarından biri saten yastık kullanıyor olmaları. Bu güzel kadınlar uyandıklarında yüzlerinde iz bırakacak pamuklu yastıkları kesinlikle kullanmıyorlar çünkü pamuklu kumaşların sabahları yüzünüzde bıraktığı izler, uzun vadede size kırışıklık olarak geri dönüyor. Ayrıca saten ya da ipek yastıklar, gece boyu saçlarınızın yastığınıza sürtünerek zarar görmesini engelleyebilmeniz açısından da son derece önemli.

  Yaban mersini suyu

  Özellikle kızıl saçlı ünlüler, saçlarını yaban mersini suyuyla yıkıyorlar çünkü bu meyve saçlarının renginin çok daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor.

  Dolgun dudaklar

  Eğer dolgun dudaklı tüm Hollywood ünlülerinin dudaklarına enjeksyon yaptırdığını düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Çünkü birçoğu canlarını yakacak bu işlem yerine, dudaklarının doğal olarak dolgun görünmesini sağlayacak olan nane ektresini kullanmayı tercih ediyor.

  Beyaz dişler

  Ünlülerin bembeyaz dişleriyle verdiği muhteşem pozları bir düşünün Bunu nasıl başardıklarını hiç merak etmediniz mi? Cevabınız “evet”se işte size bembeyaz gülüşlerin sırrı; çilek ve karbonat. Hollywood’un ünlü isimleri iyice ezdikleri çilekleri karbonatla karıştırıyor ve hazırladıkları bu macunla haftada en az iki iç kez dişlerini fırçalıyor. Macunun kıvamı biraz koyu olsa da, bunun dişleriniz için hazırladığınız bir maske olduğunu düşünün ve dilerinizi fırçalayın. Emin olun sonuç buna değer!

  Limon suyu

  Limon suyunun son derece doğal bir cilt temizleme maddesi olduğunu biliyor muydunuz? Birçok top model ve Hollywood yıldızı cildini temizlemek için doğal limon suyu kullanıyor. Ayrıca limon suyu tıpkı tonikler gibi gözeneklerinizin daralmasını sağlıyor. Ve asıl özelliği, eğer cildinizde lekeler varsa, limon suyu bu lekelerin ortadan kaybolmasına yardımcı oluyor. Uygulaması ise çok basit, cildinizi tonikle silerken ne yapıyorsanız, aynısını yapın. Sadece tonik yerine taze limon suyu kullanın. Farkı göreceksiniz!

  Zeytinyağı

  Makyajımız bozulmasın diye tercih ettiğimiz ama çıkarmak için de bir o kadar bizi zorlayan suya dayanıklı makyaj malzemelerine karşı ünlü isimler zeytinyağını kullanmayı tercih ediyor. Hem cildinizi besleyen hem de yüzünüzde makyaj kalıntısı bırakmayan bu doğal mucize aynı zamanda gözaltlarında meydana gelen siyah halkalara karşı da bire bir.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN