Perşembe, Ağustos 11, 2022
More

  SON EKLENENLER

  İç Giyim Neden Önemlidir

  İç giyim:

  İnsanların dış elbiselerinin altına giydikleri elbiselerdir. Bu elbiseler modelleri ve kumaşları itibari ile dış giyimde kullanılan elbiselerden farklıdırlar. Özellikle mahrem yerlerin örtülmesi için giyilen giysiler olarak giyilen giyim eşyaları iç giyim eşyalarıdır. İç giyim eşyaları kadın ve erkek iç giyim olarak farklılaşmaktadır.

  Bayan İç Giyim:

  Bayanların dışarıda giyindikleri kıyafetlerinin altından giydikleri ve erkek iç giyim ürünlerine göre daha farklı model ve tipte üretilen iç giyim eşyalarıdır. Bayan iç giyim eşyalarının modelleri kadınların cinsiyet farklılıkları nedeni ile erkeklerinkine göre farklılaşmaktadır. Bayan iç giyim ürünleri erkeklerinkine göre hem farklıdır hem de fazladır.

  Erkek İç Giyim:

  Erkeklerin cinsiyet özellikleri dikkate alınarak üretilmiş iç giyim ürünleridir. Kadın iç giyim ürünlerine göre daha az tipte ve modelde olmaktadırlar. Erkek cinsiyetinin gerektirdiği mahremiyet anlayışının sonucu olarak ortaya çıkmış ürünlerdir.

  İç giyim ürünlerinde genel kıstas her ne kadar erkek ve kadın mahremiyetini gizlemek örtmek olsa da bu giyim eşyalarının diğer kıyafetler gibi özellikleri de bulunmaktadır. İç giyim ürünlerinin sağlık açısından kullanıldıkları bölgelerin korunmasını üst derecede gerçekleştirdikleri bilinmektedir.

  Dış kıyafetler de her ne kadar bu görevi yerine getiriyor olsa da iç giyim ürünlerini giyildiği bölgelerin daha hassas ve dış etkilere daha açık bölgeler olması neden ile bu bölgeleri ayrıca kapatmak gerektiği de kesin bir bilgidir. Bu konuyu da düşünerek üretilen iç giyim ürünleri mevsimlik olarak da hem erkek için hem kadın için ayrı modellere ayrılabilmektedir.

  Yazın başka iç giyim eşyaları giyilirken kışın başka iç giyim eşyaları giyilmektedir. Bu ürünlerin yaz ve kış modellerinin kumaş farklılıkları olduğu gibi kesim ve tip farkı da bulunmaktadır. Örneğin kışın erkek iç giyim ürünleri yazın daha kısa tipte ve daha ince kumaştan yapılabileceği gibi kışın erkek iç giyimin daha uzun modellerinin olduğunu ve daha kalın kumaştan yapıldığını görürüz.

  İç giyim ürünleri üretim tesislerinde maruz kaldıkları kimyevi veya fiziksel şartlar dikkate alınarak da tercih edilmeye çalışılmalıdır. Bu bağlamda firmaların üretim tesisleri hakkında araştırma yapmak doğru olabilir. Bu konuda en doğru yöntem firmaların şeffaf olmalıdır.

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN