Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  İlişkiyi taze kılan sözcükler

  İlişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütmenin tek yolu doğru iletişimdir.

  kalp_12[1]İlişkiler her zaman güllük gülistanlık olmuyor maalesef. Karşımızdaki insanı ne kadar çok seversek sevelim, zaman zaman büyük ya da küçük tartışmalar yaşıyoruz. Bu gerginlikler de bazen ilişkimizde olumsuz sonuçlar doğuruyor. Peki bu iniş çıkışları en az hasarla nasıl atlatabiliriz? Bunun aslında çok kolay ve yararlı bir yolu var. O da; ‘iletişim.’

  Doğru İletişim

  Çiftler aralarında doğru iletişim frekansını yakaladıkları zaman, bu tür problemleri daha kolay atlatıyor. Size ilişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütebilmeniz için, partnerinizle iletişiminizde kullanacağınız birkaç tüyo vereceğiz.

  Partnerinize “seni seviyorum” demekten utanmayın. Bu cümle aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Üstelik bu cümle aranızdaki ilişkiyi daha sıcak bir hale kavuşturacaktır.

  Ona gün içinde ne yaptığını sorun. Böylece onu önemsediğinizi belirtmiş olursunuz.

  Hatalı olduğunuz bir durumda “özür dilerim” cümlesini söylemekten kaçınmayın. Çünkü sağlıklı ve kaliteli ilişkilerde bu cümlenin önemi çok büyüktür. Özür dilemek partnerinizin kendisini önemli hissetmesini ve mutlu olmasını sağlayacaktır. Böylece tartışmalarınızı da çok büyütmeden kapatmış olursunuz.

  Partnerinizi iyi hissettirecek “harikasın”, “seninle birlikte olduğum için kendimi şanslı hissediyorum?” gibi cümlelerle, onu mutlu edin.

  Partnerinizin sizin için yaptığı bir şey için “teşekkür” etmeyi unutmayın. Sürekli bu cümleyi ihmal ederseniz, kaba görünürsünüz.

  Bu tür cümleler hem sizi hem de partnerinizi mutlu edecektir. Kaliteli, sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişkiniz olsun istiyorsanız, bu cümleleri hayatınızın içine yerleştirmelisiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN