İstanbul Masaj İle Gelen Sağlık

1
265

Bir çeşit terapi şekli olan İstanbul masaj hem hasta hem de yorgun düşen organın en iyi şekilde düzeltilmesi konusunda işe yarar olan mekanik enerjinin fizyolojik etkiler yaratması konusunda etkili bir oluşumdur. Günümüzde masaj yaptırmak isteyen bireyler, vücutlarında genel olarak yorgun görülen ve yorgun olan bölgelerinde bu uygulamayı yaptırmak isterler.

Son derece faydalı olacağına dair düşünüldüğü yöntemler vardır, İstanbul masaj için… Günümüz şartları içerisinde direkt olarak çıplak elle masajın yapıldığı yöntem bulunduğu kadar, farklı yöntem olarak elektronik aletlerin de etkisiyle masaj yöntemleri vardır.

Masaj türleri arasında seçimler yapabileceğiniz gibi, size iyi gelen masajı bulduktan sonra o masaj türüyle istediğiniz şekilde uygulamalı masaj yaptırabilirsiniz. Vücudunuzla ilgili kas sıkışması v.b. sorunların tamamında etkili olan masaj ile siz de masaj yaptırdıktan sonra onlarca faydasından yararlanabilirsiniz.

Masaj Yağları

Vücudun rahatlamasına yardımcı olan masaj yağları ayrıca kayganlaştırıcı etkisi ile cildin üzerinde gezinmeye de yardımcı olur. Böylelikle masajın fayda seviyesi de artar. Masaj yağları kullanım amacına göre farklı farklı kullanılıyor.

Masaj yağları arasında kullanılan lavanta yağı kokusu ile sakinlik ve mutluluk veren bir yağdır. Uykusuzluk ve depresyon gibi durumlarda bu yağı kullanmak fayda sağlar. Bunun yanı sıra masaj için kullanılan susam yağı yaşlanma etkilerini azaltır, bergomat yağı kasları gevşetir, çam yağı ise ciltte peeling etkisi yapar. Kekik yağı, jojoba yağı, keten tohumu yağı, susam yağı, buğday yağıda kullanılan masaj yağları olup bunun dışında aroma etkisi ile rahatlama sağlayan yağlarda bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
deryaninsporgunlugu
deryaninsporgunlugu
4 yıl önce

Çok rahatlatiyor masaj gerçekten de.