Pazartesi, Ocak 17, 2022
More

  SON EKLENENLER

  İstediğini elde etme sanatı

  İlişkinizde istediğiniz şeyi elde etmenin yolları var, size hangisi uyar?

  İlişkinizde istediğiniz birşeyi nasıl elde edersiniz? Bunun için siz birkaç önerimiz var.

  Bir şey isterken güzel ifadelerle isteyin

  Bir şey istemenin iki yolu vardır. Biri direk istediğini dile getirmek, diğeri ise isteğini ballandıra ballandıra anlatmak. İkinci yolu seçtiğinizde istediğiniz şeyi ne kadar hızlı ve özenle karşınızda bulabileceğinizi görün. Örneğin bu akşam yemeği partnerinizin yapmasını istiyorsunuz. “Bu akşam canım yemek yapmak istemiyor. Sen yapsana” yerin “Geçen gün yaptığın makarnaya bayıldım. Favori yemeğim oldu. Bu akşam da yapabilir misin?” demek karşınızdakini motive edecektir.

  İsteğinizi açıkça dile getirmeyin

  İstediğiniz bir şeyi neden istediğiniz anlatıp dile getirmek yerine yapacağınız kelime oyunları onun mesajı daha çabuk almasını ve uygulamaya geçmesini sağlayacaktır. Çünkü erkekler yaptırımlardan hoşlanmazlar, bunu unutmayın! Örneğin bu hafta sonu size kısa bir kaçamak teklif etmesini istiyorsunuz. “Bu haftasonu beni Ağva’ya götürsene” yerine “Ağva haftasonları çok güzel oluyormuş. Belki bir ara kaçarız” demek emin olun daha etkili olacaktır.

  İstediğiniz şeyi önce siz ona verin

  Yanlış anlaşılmasın, her şey karşılıklı olmak zorunda diye değil. Ama istediğiniz şeyi önce siz ona verirseniz zaten onun da size geri dönüşünü göreceksiniz. Örneğin sırtınız çok ağrıyor ve hafif bir masaj istiyorsunuz. Ondan bunu sesli bir şekilde istemek yerine, önce siz ona bir sırt masajı yapın. Masaj bittiğinde – tabi uyuyakalmış olmazsa – size nasıl bir masaj yapacağını tahmin bile edemezsiniz!

  Asla gözünü korkutmayın

  Verilen emirler ve yağdırılan tehditlerle bir ilişki yürütmek pek mümkün değildir zaten. Partnerinizden bir şey istediğinizde bu şekilde asla gözünü korkutmayın. “Birileri gelmeden şu ortalığı toplasan” veya “Bu yaptığını bir kez daha yaparsan çekip gideceğim” gibi tehditkar ibareler istediğinizi elde edememenizle kalmayacak; partnerinize çok itici gelecek ve ilişkinizi olumsuz etkileyecektir.

  pudra.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN