Cumartesi, Eylül 25, 2021
More

  SON EKLENENLER

  İzzet Yıldızhan Yeniden emniyette

  İzzet Yıldızhan ifade vermek üzere İzmir Emniyeti’ne geldi.

  Yıldızhan basın mensuplarına, “Davet ettiler geldim, konuyla ilgili bilgim yok” dedi.

  İzmir’de pazar günü Ülkü Ocakları Ege Bölge eski Başkanı Abidin Bilgin ve altı adamı suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Bir öldürme olayında azmettirmekten geçen hafta 26 yıl 6 ay ceza alan Abidin Bilgin’e polis pazar akşamı operasyon düzenledi. Abidin Bilgin ve adamları olduğu öne sürelen kişilerin İzmir’de bazı eğlence yeri sahiplerine baskı yaparak, güvenlik, otopark işletmesini zorla aldıkları öne sürüldü.

  Ancak Abidin Bilgin ve diğen zanlıların polis takibi sırasında ilginç bir olay da teknik takibe takıldı. Geçen yıl Ekim ayında Ankara’da bir otelde türkücü arkadaşı Nihat Doğan’la dört hayat kadınıyla birlikte oldukları, ikisini dövdükleri iddiaları mahkemeye yansıyan İzzet Yıldızhan’ın menajeri aracılığıyla Abidin Bilgin’le bağlantıya geçip, kızların ifadelerini değiştirmesini istediği öne sürüldü. İddiaya göre Yıldızhan’ın menajerinin isteği üzerine Yaşar Öz’ün adamı olarak tanınan Savaş Arıkdoğan devreye girdi. Ankara’daki otel olayına karışan kadınlar İzmir’de olduğundan Arıkdoğan, Abidin Bilgin’den yardım istedi. Bu görüşmeler Bilgin grubu takipte olduğundan teknik takibe takıldı.

  İddiaya göre görüşmelerin ardından Bilgin’in yanındakilerden R.B. İzmir’deki üç kadınla buluşup ifadelerini değiştirmeleri yolunda ikna etti ve kadınların yanından Savaş Arıkdoğan’ı arayıp “Ben hallettim” dedi. Kadınlar da bu görüşmenin ardından mahkemede ifadelerini değiştirdi. Polis bu olayın ardından kadınların yeniden ifadesini aldı. Kadınlardan birinin baskı gördüklerini kabul ettiği, ancak mahkemede ifadesini kendi iradesiyle değiştirdiğini söylediği de öne sürüldü.

  Bu gelişmelerin ardından Savaş Arıkdoğan Ankara’da gözaltına alındı. İzmir’de büyük bir otel inşaatı devam eden İzzet Yıldızhan emniyete davet edildi. Bugün öğleden sonra İzmir emniyeti’ne gelen İzzet Yıldızhan basın mensuplarına, “Davet ettiler geldim, konuyla ilgili bilgim yok” dedi.Bilgin grubuna yönelik operasyon kapsamında gözaltıların artabileceği de bildirildi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN