Çarşamba, Şubat 21, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Jennifer Lopez formuna kavuşmak için diyet örneği

  Acaba ünlü sanatçı, formunu buzlu su içmeye mi borçlu?

  jennifer_lopez_formunu_nasil_koruyor_1[1]Jennifer Lopez, danslarıyla ve sesiyle, hayranlarının yüreğinde taht kurmuş bir sanatçı; ancak en az dansları ve sesi kadar ilgi çeken bir özelliği de güzel vücudu. Ancak Lopez’in kişisel çalıştırıcısı Petter Gunnar’ın yaptığı bir açıklama, kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

  Güzel şarkıcı Jennifer Lopez, doğum yaptıktan sonra bile formunu korumayı başardı. Hatta beslenme ve spor programına o denli disiplinli şekilde bağlı kaldı ki, doğum yaptıktan kısa bir süre sonra sahnelere dönebildi.

  Jennifer Lopez, kliplerinde de konserlerinde de yüksek enerji isteyen dans performansları sergiliyor. Bunun dışında haftada 4 gün egzersiz yapan Lopez, bezlenmesi konusunda da oldukça özenli. Alkolden uzak duran sanatçı, gün içinde yeterince su içmeye de çok özen gösteriyor.

  İşte bu noktada, Lopez’in kişisel çalıştırıcısının yaptığı bir açıklama, Lopez’in küçük bir sırrını ele veriyor. Jennifer Lopez’in kişisel çalıştırıcısı Peter Gunnar’ın açıklamasına göre Lopez, günde iki kere, buz gibi soğuk su içiyor.

  Düzenli olarak soğuk su içmenin, metabolizmayı hızlandırdığıyla ilgili iddiaları irdelediğimiz bir yazımızı daha önce yayımlamıştık. Suyun faydalı olduğu ve su içmemenin kilo kontrolünü zorlaştığı konusunda tüm uzmanlar hemfikir; fakat suyun sıcak mı soğuk mu içilmesi gerektiği konusu gündeme gelince fikir ayrılıkları başlıyor. Bazı uzmanlar soğuk su içmenin hastalık riskini arttırdığını ve çok faydası dokunmadığını belirtirken, bazıları da metabolizmayı hızlandırmak konusunda etkili olabileceğini düşünüyor. Kimi uzmanlar da soğuk su içmenin neden olduğu, kan dolaşımında hızlanma ve vücudu canlandırma gibi etkilerin sıcak su içilerek de elde edilebileceğini bu yüzden çok soğuk su içerek hasta olma riskine girmenin gereksiz olduğunu düşünüyor.

  Yine uzmanlara göre sıcak suyun faydası, yalnızca metabolizmayı veya kan dolaşımını hızlandırmasından değil, mideye etki ederek tokluk ve dolgunluk hissi vermesinden de kaynaklıyor. Gerçi Jennifer Lopez’inki gibi, sürekli hareket ettiğiniz bir işiniz varsa ve haftada 4 gün egzersiz yapıyorsanız, soğuk su içtiğiniz için hastalanma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Anlaşılan o ki Lopez, formunu korumak için her türlü fırsattan yararlanmayı tercih ediyor.

  Beslenme programını bozmak istemeyen Lopez turne, konser gibi etkinliklerdeyken de yemeklerinin hazırlatılmasını tercih ediyor. Bu sayede sağlıklı, düşük kalorili, beslenme programını bozmayacak yiyecekler tüketebiliyor ve yoğun iş temposu içinde zihnini bu konuyla meşgul etmiyor.

  Tercihimizi sıcak sudan yana kullanırken, eğer sağlık yönünden bir engeliniz yoksa kilo kontrolüne yardımcı olması açısından, soğuk su içmeyi de deneyebilirsiniz diyoruz. Ama hepsinden önemlisi; günlük su ihtiyacınızı tam anlamıyla karşıladığınızdan emin olun.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN