Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınlar da Sevgililer Günü’nden hoşlanmıyormuş

  Sevgililer Günü’nden hoşlanmayan kadınların sayısı erkekleri ikiye katladı.

  kadinlar_da_sevgililer_gununden_hoslanmiyormus[1]

  Bilimsel araştırmalara dayanan İdeal Çift Metodu ve Kişilik Analiz Testi ile ön plana çıkan ciddi ilişki sitesi eÇift.com, 3 milyonu aşkın üyesine Sevgiler Günü ile ilgili sorular yöneltti. eÇift.com tarafından yöneltilen “Sevgililer Günü’nü ne için kutlarsınız?” sorusuna yaş aralığı 18-45 olan bin 922 kişi ve “Sevgililer Günü’nde hediye almak sizin için önemli mi?” sorusuna ise yine yaş aralığı 18-45 olan bin 840 kişi yanıt verdi.
  Erkeklerin yüzde 52’sinin Sevgililer Günü’nü “Zorla” değil bu güne önem verdikleri için kutlamayı tercih ettiğini gösteren anketin sonuçlarına göre, erkeklerin yüzde 12’si Sevgililer Günü’nden hoşlanmadığını ve asla kutlamadığını belirtirken, kadınlar ise yüzde 26’lık bir oranda bu soruya olumsuz yanıt vererek şaşırttı.

  Erkeklerin yüzde 25’inin Sevgililer Günü’nden hiç hoşlanmadığı ve bunu belirtmese de yalnızca sevgilisinin hatırı için kutladığını dile getirdiği ankette; erkeklerin yüzde 11’i bu güne sevgililerin hatırı için katlandığını ancak bunu her fırsatta dile getirdiğini belirtti. Ancak kesinlikle kutlamayanların oranı ise yalnızca yüzde 12’de kaldı.

  HEDİYE ERKEK İÇİN DE ÖNEMLİ

  Çoğunlukla kadınlara hediye alınan bir gün olarak algılanan Sevgililer Günü’nde hediye almanın erkekler için de önemli olduğunun ortaya çıktığı eÇift.com anketinde; erkeklerin yüzde 42’si Sevgililer Günü’nde hatırlanmak ve küçük de olsa hediye almak istediğini söyledi. Kadınlarda bu oran çok az bir farkla yüzde 46 olurken, kadınların yalnızca yüzde 6’sı hediyesiz bir Sevgililer Günü düşünemediğini söyledi.

  Kadın ve erkeklerin birbirine benzer yanıtlar verdiğinin gözlemlendiği ankette “Sevgilim yanımda olsun yeter” diyen erkeklerin oranı yüzde 38, kadınların oranı ise yüzde 35 oldu.

  Sevgililer Günü’nün herhangi bir günden farklı olmadığı düşünen erkeklerin oranı yüzde 12 olurken kadınlarda bu oran yine küçük bir farkla yüzde 13 olarak belirlendi

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN