Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınlar Ne İster, Nasıl İster?

  Kadınların istekleri erkekler tarafından çok abartılır, fakat kadınların aslında istedikleri tek bir şey vardır.

  Etrafınıza bir bakın, kadınların büyük bir kısmı, hatta belki siz bile “ben bunları hak etmiyorum” diye yakınıyoruz. Peki, gerçekte bize nasıl davranılmasını bekliyoruz? Bizleri bu cümleyi kurmaya zorlayan nedenleri nasıl ortadan kaldırabiliriz? Sorularınızın cevapları bu haberde!

  Liste yapın!

  Genellikle kadınların ilişkilerinden ne beklediklerine dair upuzun listeleri vardır; sevdikleri erkeğin onlarla ilgilenmeleri, ihtiyaç duyduklarında onlara destek olmaları, ev işlerinde kendilerine yardımcı olmaları, espriler yapıp kendilerini güldürmeleri Bu liste böyle uzar gider. Ancak bu noktada asıl önemli olan algının kişiden kişiye değişmesidir.

  Örneğin bir kadına göre haftada bir iki kez sevgilisinden çiçek almak sevgilisinin kendisiyle ilgilendiğini gösterirken bir diğeri için bunun göstergesi masayı toplamasına yardımcı olmak olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için sevgilinizden neler beklediğinize dair bir liste yapın. Böylece aranızda meydana gelebilecek yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırabilirsiniz.

  Agresifliği bir kenara bırakın!

  Listenizi hazırladıktan sonra, uygun bir dille ve sakince düşüncelerinizi onunla paylaşın. Ancak bunu yaparken kendini savunmak zorunda hissetmemesini sağlayın. Aksi takdirde konuşmanın sonu tartışmaya varabilir. Ayrıca bunu yaparken erkeklerin kadınlar kadar detaylı düşünmediğini ya da düşünemediğini de aklınızdan çıkarmayın! Mutlaka “bana çiçek almanı istiyorum” gibi yapıcı cümleler kurmaya çalışın. “Bana hiç çiçek almıyorsun!” gibi suçlayıcı cümleler sadece aranızdaki sorunu büyütmeye yarayacaktır.

  Zamanlama çok önemli

  Sevgilinizle konuşmak istediğiniz önemli konuları çözüme ulaştırabilmeniz için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de zamanlama. Eğer elinde yetiştirmesi gereken önemli bir projesi varsa ya da ofiste kötü bir gün geçirdiyse, kafasının rahatlamasını beklemeden konuşmaya çalışmak yine işleri çıkmaza sürükleyecektir. Biraz rahatlamasını, kafasının dağılmasını bekleyin, böylece sizi ilgi odağı dağılmadan, daha iyi dinleyecektir.

  Boş tehditler savurmayın!

  Sizi rahatsız eden şeyleri ve beklentilerinizi söylerken, tahammül edemediğiniz davranışlarını es geçmeyin. Bu davranışlardan vazgeçmesi için hafif tehditkar bir tavır takınabilirsiniz ancak restinizi görme ihtimalini de aklınızdan çıkarmayın. Örneğin; “Beni başkalarının yanında eleştirmenden hiç hoşlanmıyorum. Böyle devam edersen, bu ilişkinin fazla uzun süreceğini sanmıyorum” diyebilirsiniz. Ancak bu cümlenin üzerine sevgiliniz size “sen bilirsin” gibi bir cevap verir ve siz de geri adım atarsanız, sonuç eskisinden çok daha kötü olabilir.

  Çabasının farkında olduğunuzu gösterin

  Sevgiliniz siz ona beklentilerinizi söyledikten sonra, istediğiniz şeyleri gerçekleştirmeye çalıştığında ya da gerçekleştirdiğinde ona teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın, onun da çabasının fark ve takdir edildiğini hissetmeye ihtiyacı var.

  Peki, ya siz ona nasıl davranıyorsunuz?

  Unutmayın, “Aşk iki kişiliktir ” Tıpkı sizin sevgilinizden beklentileriniz olduğu gibi, onun da sizden bazı beklentileri olabilir. Dolayısıyla isteklerinizi sıralarken, biraz olaya onun tarafından da bakmaya alışın. Kendi davranışlarınızı bir gözden geçirin. Hep “ben” diyorsanız, “biz” demeyi öğrenene kadar ilişkilerinizin ömrü fazla uzun olmayacaktır.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN