Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınlar neden daha zor orgazm oluyor?

  Erkeklerin yüzde 97’si seks sırasında orgazm olurken bu oran kadınlarda yüzde 27’ye düşüyor.

  Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yüzde 97’si seks sırasında orgazm olurken bu oran kadınlarda yüzde 27’ye düşüyor. Kadınlarda oranın bu kadar düşmesinin önünde 6 engel var. Önerdiğimiz egzersizler kaliteli orgazmı çok daha kolay yaşayabilmek için.

  ORGAZM ENGELİ 1: BİLİNMEYEN BÖLGE

  Seks sırasında orgazm olamayan kadınların çoğu kendi vücutlarını tanımıyor. Bunda da çocukluğun büyük bir etkisi var. Çünkü küçük yaşlardan beri kadınlara genital bölgelerine dokunmak yasaklanır ve kötü bir şeymiş gibi anlatılır. Hatta klitoris kelimesinin ne anlama geldiği bile ergenlik döneminden sonra öğrenilir. Oysa partner ile cinsel ilişkiye girmeden önce kendi bedeninizi tanımalı ve hoşunuza giden şeyleri yapmalısınız.

  İlk olarak size küçüklüğünüzden beri öğretilen yasakları unutarak işe başlayın. Erotik kitaplar okumak ya da porno filmler izlemek de size yardımcı olacaktır.

  Seks koçları vazelin gibi kayganlaştırıcı bir krem yardımıyla kendinize dokunmaya başlayın. Böylece zevk aldığınız noktaları keşfedebilirsiniz.

  Bir kadın olarak mastürbasyon yaparak tek başınıza orgazm olabileceğinizi unutmayın. Hayatın birçok alanında olduğu gibi orgazm olmayı öğrenmek de zaman alır. Üstelik kadınların sadece yüzde 5’inden azı ilk sekste orgazm olabiliyor.

  Uzmanlara göre nerede, ne zaman, ne kadar süre ile yaptığınızın hiçbir önemi yok önemli olan zirveye ulaşıp orada kalabilmeniz. Asla uzun sürüyor diye kendinizi baskı altına almayın.

  ORGAZM ENGELİ 2: DÜNYAYI EŞİNİZ DÖNDÜRMÜYOR

  Bazı erkeklerin kadınlara zevk verme konusunda o kadar da yetenekli olmadıklarını kabul edin. Hatta birçok erkek yapısı gereği kendini düşünüp çoğu zaman eşlerini düşünmez.

  Kadınların ise çoğu erkeklerinin onları zirveye çıkaracağına inanır. Fakat siz bile kendi vücudunuzu tanımıyorsanız bir başkasından bunu nasıl beklersiniz. Öncelikle sizin hoşunuza giden şeylerin neler olduğuna karar verin.

  Daha sonra partnerinizi bu doğrultuda yönlendirin. Birçok kadın oral seksten büyük zevk alır. Bunu ondan istemekten çekinmeyin. Eğer işe yaramazsa ilişkinizi renklendirmek için erotik shoplar gezip fantazi ürünlerinden alabilirsiniz.

  Belirli bir süre sonra ikili uyumu yakalayıp karşılıklı olarak tatmin olmanın tadını çıkarın. Tüm bunlara rağmen hala partneriniz ile mutlu değilseniz ve tabii eğer şansınız varsa onu değiştirin.

  ORGAZM ENGELİ 3: TAKLİT YAPMAK

  Birçok kadın seks sırasında partnerini mutlu etmek için orgazm taklidi yapar. Fakat taklit yaptığınız sürece asla gerçek orgazmın vereceği zevke ulaşamazsınız.

  Seks sırasında asla kendinizi baskı altında hissetmeyin. Bol bol zamanınız olduğunu aklınızın bir kenarına yazın. Neden bu kadar uzun sürdüğünü soracağını düşünmeyin.

  Sorsa da daha önce taklit yaptığınızı ona söylemenize gerek yok, sadece zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Ara sıra iyi gittiğini söyleyerek onu tetiklemeyi de ihmal etmeyin. Sürekli kendinizi taklit yapıyor olarak buluyorsanız üzülmeyin çünkü birçok kadın penatral ilişki ile orgazm olmaz. Aynı şekilde sadece partnerinizin size dokunması da sizi zirveye ulaştırmayabilir.

  Eğer mastürbasyon yapmaya başladıysanız onunla birlikte olurken de kendinize dokunabilirsiniz. Üstelik erkeklerin çoğu bunu görmekten hoşlanır.

  ORGAZM ENGELİ 4: STRES

  Seks sırasında partneriniz sizin kulağınızın arkasında geziyor ve size yumuşak dokunuşlar yapıyorken birden telefonunuz çalabilir, aklınıza bitirmeniz gereken işleriniz gelebilir. Stres altına giren aklınız bir türlü rahat durmaz ve bu da orgazm olmanızın önündeki en büyük engeldir.

  Uzmanlara göre adrenalin orgazmı engelleyen en büyük etken. Bir şekilde stresinizi kontrol altına almalı ve tutkularınızı ön plana çıkarmalısınız. Nasıl iş yerindeyken seks düşünmemeyi başarabiliyorsanız, yatağınızda da işi düşünmemeyi başarabilirsiniz.

  Eğer iyi bir seks planlıyorsanız telefonlarınızı kapatın. Birkaç mum ile odanızı aydınlatıp daha romantik ve erotik bir ortam oluşturun. Uyarıcı etkisi olan tütsüleri de deneyebilirsiniz.

  kaynak:mahmure.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN