Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınlar yılda ortalama 5 erkekler 2 ayakkabı alıyor

  Pabbuc.com Yönetici Ortağı Serdar Yaman, kadınların ve erkeklerin yılda ortalama ne kadar ayakkabı aldıklarını açıkladı.

  Pabbuc.com Yönetici Ortağı Serdar Yaman:

  Online alışverişte de popülerliğini hızla artıran ayakkabı, kadınların en büyük tutkularından, erkeklerin ise en önemli kıyafet tamamlayıcılarından biri. Türkiye genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Pabbuc.com, kendi verilerinden yola çıkarak sektöre dair tahminlerini listeledi. Pabbuc.com’un Yönetici Ortağı Serdar Yaman, bu analize göre, Türkiye’de bir kadının yılda ortalama 5, erkeğin ise 2 ayakkabı satın aldığını vurgulayarak kadınların ve erkeklerin ayakkabı tercihlerini belirtti.

  Türkiye’nin ilk ve en büyük online ayakkabı, çanta ve aksesuar mağazası olan, Türkiye genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Pabbuc.com kendi verilerinden yola çıkarak sektöre dair tahminlerini listeledi. Bu analize göre, Türkiye’de yılda yaklaşık olarak tahmini 200 milyon çiftin üzerinde ayakkabı satışı yapıldığını söyleyen Pabbuc.com Yönetici Ortağı Serdar Yaman, kadın müşterilerin daha çok sezon modasına ve trendlere uygun modelleri, erkeklerin ise genellikle spor veya günlük ayakkabıları satın aldıklarını belirtti.

  Kadınların ve erkeklerin ayakkabı tercihleri

  Pabbuc.com Yönetici Ortağı Serdar Yaman, kadınların ve erkeklerin ne tür ayakkabılar tercih ettikleriyle ilgili olarak şu bilgileri ekledi: “Kadın müşterilerimiz daha çok sezon modasına ve trendlerine uygun modelleri tercih ediyorlar. Bu kış sezonunda suni kürklü, platform tabanlı ve yüksek ökçeli modeller en çok satılan kadın ayakkabılarının ortak özellikleriydi. Erkekler ise genellikle spor veya günlük ayakkabıları satın alıyorlar. Önce konfor daha sonra şıklığı göz önüne alarak seçim yapıyorlar. Özellikle iş yaşamında tercih edilebilecek spor çizgiye sahip modeller erkek müşterilerimizin favorilerinden. Erkekler ve kadınların en çok tercih ettiği ayakkabı renkleri ise siyah ve kahverengi tonları.”

  70’den fazla markanın 5000’e yakın modelinin satışa sunulduğu Pabbuc.com, siparişlerinizi aynı gün kargoya teslim ederek ürünleri çok hızlı bir şekilde adresinize ulaştırıyor. Ücretsiz değiştirme, koşulsuz iade ve ücretsiz standart kargo hizmetleriyle de Türkiye’de online mağazacılık alanında ilklere imza atmış olan Pabbuc.com ayakkabı tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN