Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınların erkekler hakkında inandıkları

  Kadınların erkeklerle ilgili doğru olduğuna inandıkları bazı konular…

  1. Eğer ilk buluşmada seks yaparsanız size saygı duymaz

  İşin gerçeği yatak odası faaliyetini ister ilk isterseniz de yüzüncü buluşmada yapın, bu erkek için bir şey ifade etmez. Yani, seksin saygıyla hiçbir alakası yoktur. Kendinizi böyle zor bir seçimin ortasında bırakmayın. Her insan ve her durum kendine özgüdür.

  Tüm erkekler böyle düşünür” inancı hayatınızı zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Onunla cinsellik yaşamak istediğiniz halde sırf aklından geçenleri doğru okuduğunuz yanılgısıyla hareket etmek ve kendinizi istediğiniz bir şeyden mahrum bırakmak size mutsuzluktan başka bir şey getirmez.

  2. Erkekler “kaçan kovalanır” oyununu sever

  Erkekler hoşlandıkları bir insana, ilişki-flört (adına birliktelik ya da çıkma da diyebilirsiniz) teklif ettiklerinde reddedilme, hatta rezil olma riskini de göze alırlar aslında. Pekala istemediğiniz birini reddedebilirsiniz. Neden olmasın? Ama bunu bir kural gibi düşünüp “hep kaçmalıyım, o yine benim arkamdan gelecektir” oyununa dönüştürürseniz yanılırsınız. Evet, kaçan kovalanır ama fazla naz da aşık usandırır.

  3. Erkekler bir kadınla arkadaş olamazlar, mutlaka akıllarında seks yapma fikri vardır

  Bu hep bir tartışma konusu olmuştur. Varılan konsensus, erkekler kadınlarla cinsel tansiyon yükselmeden, saf duygularla bir arkadaşlık kuramaz anlayışı. Bunun yanlış olduğunu söylemek için, elbette “insanlar birbirlerini asla çekici bulmazlar ya da bulamazlar” demeyeceğiz; tabii ki cinsel çekimin oluşması ihtimal dahilindedir.

  Ama bu konularda ahkam kesenlerin inandığı gibi, “Bir erkeğin bir kadınla sadece arkadaş olmasının nedeni, kadının bu kadarına izin veriyor olmasıdır” fikri de oldukça miyop bir bakış açısı diyebiliriz.

  4. Erkekler özgür kadınlardan korkarlar

  Buradaki “özgür” sözcüğündeki kasıt, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, kendi hayatının idaresini elinde tutan, kendine güvenli ve güçlü kadındır. Evet, pek çok erkek gerçekten güçlü kadınlardan çekinir. Ama pek çoğu da çekinmez. İşte bu konu da bir diğer elektrikli tartışma konusudur.

  Ama biz bunun genel olarak doğru olmadığına inanıyoruz. Çünkü erkekler, hoşlandıkları kadınlarla buluşmak, konuşmak, birlikte zaman geçirmek istiyorlar. Tüm bunların olabilmesi için de kendi hayatını kendisi yöneten, bağımsız kadınlara ihtiyaçları var.

  Şunu söylemekte bir sakınca yok herhalde: Kendine güvenen erkekler güçlü ve özgür kadınlardan hoşlanırlar ve onların yanında kendilerini daha güçlü hissederler. Bu durumda erkekler güçlü kadından korkar mitini unutalım gitsin deriz. Ya da aralarında korkan varsa oldukları yerde kalsın, biz kendine güvenen erkeklerle yola çıkmaya niyetliyiz.

  5. Erkekler her an cinsel ilişkiye hazırdırlar

  İşte, toplumdaki en yaygın mitlerden biri. Erkekler sertleşme sağlamak için uyarılmaya ihtiyaç duymazlar ve kadınla yatağa girdikleri her an seks yapmaya hazırdırlar. İyi de, erkekler mekanik birer yaratık değildirler ki! Onların da uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Üstelik onların da seks yapmayı istememe hakları mevcuttur.

  Ama şu bir gerçek ki, bu mitin yaygınlaşmasında sadece kadınların değil, kendini böyle bir konuma oturtan erkeklerin de payı var. Erkekler de sekse her an hazır olmak zorunda olduklarına inanırlar. Üstelik bunu ‘gerçek erkek’ olmayla bağdaştırırlar. Şu ‘gerçek erkeklik‘ saçmalığını hayatımızdan çıkarsak diyoruz? “Sadece kadın” ve “sadece erkek” olmak bize yeter!

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN