Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kadınların evlilikten beklentileri

  Gündelik hayatta yaşadıkları kimi sorunlardan evlilik sayesinde kurtulabileceklerini düşünürler. Örneğin gelecek yıl, kiminle nerede olacaklarını düşünmek durumunda değillerdir evlendikten sonra. Nasılsa artık evlidirler.

  Yuzuk-Modelleri-2013-400x600[1]Kadınların -tıpkı erkekler gibi- en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri güvenebilecekleri birinin varlığıdır. Evlilik bu durumu garanti altına alır zannederler. Her ne kadar pek çok kadın ‘sahiplenilmek’ten hoşlanmasa da kendi tercihleri çerçevesinde sınırları belirlenmiş bir aidiyet halkasını evlilikle yakalayabileceğini düşünür.

  Pek çok kadın takmıyormuş gibi görünse de, evlilik geciktikçe özellikle aile çevresinde vukubulan dedikodulardan rahatsız olur ve buna bir son vermek için bir müddet için olsun evlenmeyi göze alabilir. Her kadın birilerine bakma ihtiyacıyla doğmaz, ama bu ihtiyaç ona öğretilir. Kocaya, çocuğa bakma ihtiyacını gidermek için bile evlenen kadınlar vardır.

  Kadınlar, evlendikleri adamların kendilerine dürüst davranmasını beklerler. Bu koşulun yerine getirilmemesine bir müddet için katlanabilir kimileri, ama genellikle haddi aşan kabahatler layıkıyla cezalandırılır. Kadınlar çoğu kez yargılanmadan çocuk sahibi olabilmek için, uygun baba adaylarıyla evlenmeyi tercih ederler. Kadınlar, erkeklerin aksine kendilerini hayatın merkezinde hissedecekleri pek çok hadiseyle karşılaşmazlar. Düğün günü bir istisnadır. Sırf o günün hazzını yaşamak için bile evlenir kimi kadınlar

  Yalnızca eşle ve kendi çocuklarıyla kuracağı küçük ailenin, kendisini geniş ailenin baskısından koruyabileceği düşüncesi bir çok kadını evliliğe ikna eder. Özellikle kariyer sahibi kadınlar belli yaşa geldikten ve artık kariyerleriyle ilgili yapabileceklerini düşündükleri herşeyi hayata geçirdikten sonra, geriye bir şey kalmadığı için evlenirler.

  Pek çok kadın belli etmek istemese de masallara inandığı için evlenir. Kadınlar kimi zaman aslında evlenmeyi istemezler ve erkekler onları yanlış anladıkları için kendilerini düğün organizasyonu yaparken bulurlar. Kadınlar güvenli ve düzenli cinsel hayat için evlenmek isteyebilirler. Sırf birlikte yaşlanacakları güvenilir birine sahip olmak için evlenebilirler. Kadınlar kimi zaman kariyerlerine destek olabilecek erkeklerle evlenerek işleri kolaylaştırmayı tercih edebilirler

  Sırf bütün kız arkadaşları evlendiği için bile evlenmek isteye kadınlar bulunabilir. Artık çapkınlık yapmak istemeyen kadın, kendisini evlenerek dizginlemeye çalışabilir. Çok hazır olmasa da bazen bir kadın karşısına çıkan evlilik fırsatını kaçırmamak için evlenir. Kimi kadınlar artık ailelerinden ‘hadi evlen’ lafını duymamak için evlenirler.

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN