Pazartesi, Temmuz 22, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Keçi peynirli ve kekikli patates

  Patatesi tüketmenin lezzetli yollarından biri daha!İşte kolay hazırlanabilecek bir tarif!

  Patates, hemen herkesin severek yediği, nişasta deposu ve kompleks karbonhidratlar açısından zengin bir kök sebzesidir. Yılın her döneminde mutfağın baş köşesinde soğanın yanını alan patates lezzeti ve faydalarıyla adından sıkça bahsettirir.

  Kızartmasından haşlamasına her türlüsünün yemeklerde, salatalarda kullanıldığı patates çocukların da bayıldığı bir yiyecektir.

  Tadının yanısıra pratik bir sebze de olan patates, hemen yardımınıza yetişir. Yemeğiniz fazla sulu olduğunda içine patates koyarsınız, ani misafirleriniz geldiğinde çabucak haşlanan patatesler sayesinde salata yapabilirsiniz. İçini oyup fırında kıymalı harç ile pişirerek enfes akşam yemekleri hazırlayabilirsiniz.

  Patatese en çok yakışakın besin maddelerinden biri de peynirdir. Kalsiyum yönünden zengin olan peynir, patates dolmalarının içine katılabilir veya harç olarak eklenebilir. Patates ve peynirin uyumu her daim sofralarınızı lezzetlendirecektir. Peynirin özel bir türü olan keçi peyniri ise tiryakilerinin asla vazgeçemediği bir çeşittir. Kendine has tadı ve kokusuyla sebzelerin yanına çok yakışır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN