Salı, Şubat 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kendinize Bahane Bulmayın!

  Bahanelerle harcayacak vaktimiz yok hadi bayanlar egzersize…

  Spo yapmak

  Spor yapmak size yük gelebilir. Belki yorgun ve streslisiniz, belki işten başınızı kaldıramıyorsunuz ama bunların hepsi bahane! Kabul edilebilir bahaneler hastalık, sakatlık ve mecburi görüşmeler dışında lütfen kendinize bahane yaratmayın.

  Mutsuzluk

  Keyfiniz yerinizde değilse motive olamazsınız. Ancak unutmayın ki; düzenli egzersiz yapmak sizi depresyondan ve mutsuzluktan korur. Günde 10’ar dakika bölerek 30 dakika egzersiz yapın. Keyfiniz yerine gelsin, iç dünyanız dengelensin.

  Egzersiz

  Mutsuz olduğunuz zamanlarda uzanıp yatmak yerine, kalp atışlarınızı hızlandıracak küçük aktivitelerde bulunun. Bu aktiviteler endorfin hormonu salgılamanıza ve iyi hissetmenize olanak tanır.

  Stres

  Eğer zihniniz çok doluysa ve artık kafam bir şey almıyor diyorsanız, spor sizin için en iyi ilaçtır. Araştırmalar, düzenli egzersiz yapmanın sakinleştirici bir etkisi olduğunu gösteriyor. Ayrıca bunalıma girme ihtimalinizi de ortadan kaldırıyor.

  Egzersiz ömerisi

  Spor salonunda yüksek tempolu 30 dakikalık bir egzersiz programı hazırlayın. 10 dakika yürüyüş bandında yürüyün. 10 dakikada kürek çekin ve 10 dakika da bisiklet çevirin ve 10 kürek çekin. 30 dakika tempolu bir biçimde yüzebilir ya da koşabilirsiniz.

  Bütçe

  Eğer gitmiyorsanız, spor salonuna para ödemek sizin için pahalı bir yatırım elbette! Ancak formda kalmanın tek yolu spor salonuna üye olmak değildir. Sokakta yürümek bedava! Kendinizi disipline edip, her gün düzenli olarak yürüyebilirsiniz. En ucuz ve basit egzersiz yürüyüştür.

  Bitkinlik

  Kendinizi spor kıyafetlerini bile giyemeyecek kadar bitkin hissediyor olabilirsiniz. Ancak spor yapmak yorgunlukla savaşmanın en iyi yoludur. Fiziksel aktivitelerde salgılanan endorfin, üzerinizde bitkinlik ve yorgunluk bırakmaz.

  Dinlenmek

  Vücudunuzu dinleyin! Uzun bir yolculuktan dönmüş değilseniz, uykusuz veya fazla egzersizden kaslarınız ağrılar içinde değilse, dinlenmeye gerek yok. Kendinizi biraz enerjisiz ve durgun hissediyorsanız, yoga, pilates gibi sporları uygulayabilirsiniz.

  Regl

  İçe dönük, gergin ve karamsar olduğunuz zamanlarda egzersiz yapmak aklınıza gelen en son şey olabilir. Ancak düzenli egzersiz adet dönemi öncesi sendromlarına da çok iyi gelir. Hatta bu dönemde yapılan egzersizler daha iyi sonuç verir.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN