Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Kendinize en uygun parfümü seçmeniz için ipuçları

  Birçok parfüm denediğiniz halde hâlâ kendinize uygun parfümü bulamadınız mı? İşte, parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar…

  Parfümün kokusu ve kalıcılığı herkesin teninde farklı durur. Bu sebepten en iyi parfüm kavramı kişiden kişiye değişir. Tıpkı diğer kavramlar gibi güzel kokan ve tüm gün boyu kalıcı etki yaratan parfümler görecelidir… Milyonlarca parfüm arasında kendiniz için en uygun parfümü bulmak zor gibi gözükebilir ancak basit ipuçları, sadece birkaç denemeden sonra favoriniz olacak parfüme kavuşmanıza yardımcı olur. Hâlâ kendiniz için en uygun parfümü bulamadıysanız bu önerileri gözden geçirin ve buna uygun yeni parfümler deneyin.

  Sevdiğiniz kokulara göre bir tür seçin

  Taze, ferah kokular

  Günlük hayatınızda ferahlık hissine önem veriyor ve duyduğunuz ağır kokulardan rahatsız oluyorsanız siz hafif parfümlerin insanısınız. Temiz görünmenin yanı sıra pudra, sabun kokuları gibi temiz kokmak da istiyorsanız hafif ve taze kokuları deneyin.

  Çiçeksi kokular

  Çoğu kadın çiçek kokusuna bayılır bu durum parfümler için de geçerli. Ancak her çiçeğin kokusu farklı olduğu gibi kimi hafif kimi ağır olabilir. Sevdiğiniz çiçeğin kokusu parfüm veya teninizde aynı durmayabilir. Bu sebebten hafif ve çiçeksi kokuları seviyorsanız bu kokuları seçerken içeriğinde hangi çiçeğin yoğun olduğuna dikkat edin.

  Meyveli kokular

  Daha şekerli kokuları seviyorsanız önerimiz meyveli kokular. Meyveli kokular çok çeşitli içerikleriyle hemen hemen herkese hitap edebilecek özelliklere sahip. Bu tarz kokular kullanırken ferah bir etki istiyorsanız portakal, madalina gibi aromaların bulunduğu kokuları, yoğun bir etki istiyorsanız da çilek, böğürtlen gibi meyveler içeren kokuları tercih edin.

  Baharatlı kokular

  Girdiğinz ortamlarda dikkat çekmek istiyorsanız baharatlı bir koku sürmelisiniz. Ama bunu yaparken abartmamaya özen gösterin. Baharat içerikli kokular son derece yoğun kokular olduğundan 2 fıstan fazlası ağır gelebilir ve yanınızdakileri rahatsız edebilir. Parfümünüzle dikkat çekerken bu dikkatin pozitif yönde olmasını istiyorsanız bu tarz parfümleri çok az sıkın.

  Parfüm şişesine dikkat edin

  Parfümlerin şişeleri parfümü sattıran koku, marka gibi özelliklerin üçüncüsüdür. Aynı tarz kokulara sahip iki parfüme baktığınızda şişesi güzel olan size cazip gelir. Ancak bu gibi durumlarda kullanışlılığa da dikkat etmelisiniz. Çok büyük ya da taşıması zor parfümleri çantanızda taşıyamazsınız.

  Başkasında beğendiğiniz parfümü denemeden almayın

  Bir arkadaşınızda ya da herhangi birinde duyduğunuz parfümü hemen almayın. Parfümler buluştukları kişilerin tenlerinde bambaşka bir kimyaya sahip olur. Bu sebepten çok beğenip, adını öğrendiğiniz parfümü denemek üzere kendinize sıkın ve sonra hemen almak yerine birkaç saat geçmesini bekleyin. ilk anda burnunuza çok güzel gelen koku saatler sonra hâlâ hoşunuza gidiyorsa, o zaman gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

  Diğer ürünleri de inceleyin

  Favori parfümünüzü bulduysanız ve çok uzun zamandır kullanıyorsanız, insanlar o kokuyu sizinle özdeşleştirir. Bu durum size güzel gelse de zaman zaman canınız değişikliğe gitmek isteyebilir. Bu gibi dönemlerde parfümüzü bir kenara bırakıp yeni parfümler denemeyin. Onun yerine parfümünüzün vücut spreyi, vücut kremi gibi yan ürünlerini deneyin. Ana teması aynı olsa bile krem ve spreyler yarattıkları ferahlıkla istediğiniz değişikliği hissetmenizi sağlar.

  Parfüm sıkmanız gereken noktaları bilin

  Kendiniz için en uygun parfümü seçtiyseniz şimdi sıra onu en iyi şekilde taşımakta. Parfümünüzü sıkarken abartmamaya dikkat edin. Vücudunuzdaki belli noktalara sıkmanız kokunuzun gün boyu üzerinizde kalması ve temas ettiğiniz kişilerin onu farketmesi için yeterli olur. Parfümü doğru şekilde kullanmak istiyorsanız; kulak arkası, el bileklerinin iç tarafı ve diz kapaklarınızın arkasına sıkın.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN