Cuma, Ağustos 12, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Kilo vermeyi engelleyen sabah alışkanlıkları

  Sabah vakitleri diyet programı da dahil olmak üzere günün geri kalanı için insanın ruh halini ayarlar. Bu nedenle sabah yapılan ritüeller, vücudun tüm kalorileri kullanıp kullanamayacağını ve öğlen yiyeceğiniz yemeğin miktarını belirler. İşte ekstra kilo almaya neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanan sabah alışkanlıkları.

  Aslında yediğimiz zaman yediğimizden çok daha önemli . Yapılan araştırmalarda, yoğun bir kahvaltı ve hafif bir akşam yemeğiyle yapılan diyetin çok daha etkili olduğunu kanıtladı. Bilim adamlarının geldiği ana sonuç, yüksek kalorili bir kahvaltı yemeyi asla reddetmemelisiniz. Öğle yemeğiniz orta boy olmalı ve akşam yemeğiniz hafif olmalıdır.

  Güneş ışığı beyaz yağ dokusunun yanmasını sağlar. Kanada Edmonton’daki Alberta Üniversitesi’ndeki araştırmacılar bir deney yapmış ve lipitlerin güneş ışığına maruz kaldıklarında azaldığını kanıtlamıştır . Bu keşif, insanların kış mevsiminde güneş ışığının olmadığı zamanlarda neden kilo aldıklarını kısmen açıklıyor.

  Bilim adamlarına göre yetişkin bir kişinin vücudu% 55 ila% 60 sudan oluşur, bu yüzden uyandıktan hemen sonra bir bardak su içmek gerekir. Su, metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca vücudun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur.

  Kalori yakmak ve metabolizmanızın hızını dışında, sabah egzersizleri iştahınızı azaltmanıza da yardımcı olabilir.

  Eğer tatlı ya da kalorisi yüksek bir yiyecek yemek istiyorsanız bunu sabah yapın. Sabah yenen bir muffin, akşamları yendiğinde daha fazla kilo almanızı sağlar.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN