Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Kıyafet Seçimindeki 4 Kusurlu Hareketimiz!

  Kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin giyinirken yapılan bu 4 hata sizi olduğunuzdan daha kilolu ve kısa gösterebilir.

  Vücudunuza ve kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin, giyinirken bazı hatalar var ki bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız.

  Zarafetinize, şıklığınıza ve güzelliğinize gölge düşürmemek için bu 4 kusurlu hareketi yapmayın…

  Tayt giyerken

  Boyunuz uzun, kilonuz uygun olsa bile taytın üzerine kısa bir bluz ya da tişört giymek pek hoş bir görüntü sayılmaz. Eğer tayt giymeyi seviyorsanız, üzerine bir tunik, kalçanızı kapatacak uzunlukta bir bluz ya da tişört giymelisiniz. Ayağınıza istediğiniz şeyi giyebilirsiniz; sandalet, babet ya da bu senenin trendi hasır, dolgu topuklu bir model Bu bacak boyunuzun ne kadar uzun görünmesini istediğinize kalmış.

  Aksesuarda aşırıya kaçmayın

  Aksesuar seçiminizle kendinizi vezir de edebilirsiniz rezil de! Fazla abartılı, rengarenk aksesuar seçimi bir süre sonra etrafınızdaki insanların gözünü yormanıza neden olabilir. Eğer Yılbaşı ağacı gibi görünmek istemiyorsanız, evden çıkmadan evvel aynanın karşısına bir geçin ve kendinizi objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Gözünüze fazla gelen takılardan mutlaka kurtulun.

  Desenler konusunda da dikkatli olun

  Nasıl aksesuarda aşırıya kaçmamanız gerekiyorsa, desenler konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer yanlış desenleri bir arada kullanmaya çalışırsanız, sonuç pek de hoş olmayabilir. Bu sezon desenler oldukça moda. Ancak hepsini bir arada kullanmaya çalışmak yerine, düz renklerle kombinlemeniz çok daha doğru olacaktır. Ayrıca vücudunuzun gizlemek istediğiniz bölümünde desen kullanmaktan da uzak durmalısınız.

  Fazla rahat olmak iyi değil

  Elbette giydiğiniz kıyafetin içinde kendinizi rahat hissetmelisiniz. Ancak evde giydiğiniz kıyafetlerle sokağa çıkmanız da fazla normal sayılmaz. Evde yalnızken istediğinizi giymekte özgürsünüz ama iş sokağa çıkmaya geldiğinde, yataktan yeni çıkmış gibi görünmek pek de iyi bir fikir değil. Dolayısı ile markete gidiyor olsanız bile rahat ama şık kıyafetler seçmeye özen gösterin. Bol bir pantolon, düz bir tişört ve sandaletlerinizle de rahat edebileceğinizi unutmayın.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN