Perşembe, Ağustos 11, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Koltuk Altı Terlemesinin Çözümü; Koltuk Altı Botoksu

  Sıcak havalarda, egzersiz esnasında, heyecanlı ve stresli anlarda vücudun çeşitli bölgelerinde terleme meydana gelir. Terleme her insanda oluşan, normal bir reaksiyondur. Ancak bazı insanlarda normalden daha fazla terleme görülebilir. Aşırı terleme, hem kötü bir görünüme hem de kötü bir kokuya neden olur. Bu da özgüveni ve kişisel hijyeni ciddi anlamda sarsar. Peki koltuk altlarında meydana gelen aşırı terlemeyi önlemek için neler yapılabilir?

  Sıcak havalarda her gün duş almak, deodorant kullanmak, epilasyon yapmak ve serin ortamlarda bulunmak gibi yöntemlerle terleme kontrol altına alınabilir. Ancak aşırı terleme görülen durumlarda bu gibi yöntemler sonuç vermeyebilir. Bu yöntemlerle aşırı terlemenin önüne geçemiyorsanız bir uzmana başvurarak koltuk altı botoksu ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

  Koltuk altı botoksu nedir?

  Koltuk altı bölgesinde aşırı terlemeye neden olan bölgeleri tespit ettikten sonra çok ince uçlu iğneler yardımıyla bu bölgelere botoks enjekte edilir. Aşırı çalışan ter bezleri botoks uygulamasıyla birlikte daha az çalışmaya ve böylece daha az terlemeye başlar. Botoks uygulaması 10 dakikada uygulanabilen son derece kolay bir işlemdir. Lokal anestezi ile uygulandığı için herhangi bir acıya sebep olmaz. Uygulama yapıldıktan sonra 3 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. 15 gün sonra ise uzman tarafından kontroller yapılır.

  Koltuk altı botoksu kalıcı mıdır?

  Botoks uygulaması kalıcı bir işlem değildir. Koltu altı botoksunun kalıcılığı 6-9 ay kadar sürer. Sonrasında yeniden aşırı terlemenin oluşması durumunda botoks yenilenebilir. Ancak botoks uygulamasından sonra yeniden işlem yapılmadığında bile terlemenin normal seviyeye dönmesi de mümkündür. Bu gibi durumlarda tekrar tekrar botoks işlemine gerek kalmayabilir.

  Koltuk altı botoksu tehlikeli midir?

  Birçok kişi koltuk altı botoksunun terlemeyi önlemesi sebebiyle zararlı bir işlem olduğunu düşünür. Oysaki botoks, terlemeyi tamamen engellemez. Yalnızca ter bezlerinin aşırı çalışmasını önler. Ter bezleri kontrol altına alındığı için hayatı sekteye uğratan aşırı terleme görülmez. Bu açıdan koltuk altı botoksu sağlığınızı kötü yönde etkilemez. Botoks işlemi geçici bir işlem olduğu için de herhangi bir risk taşımaz.

  Koltuk altı botoksundan iyi bir sonuç almak ve sağlığınızın kötü yönde etkilenmesini önlemek için başarılı bir uzmana başvurmak son derece önemlidir. Alanında uzman Dr. Saliha Sönmezateş, Nişantaşı kliniğinde koltuk altı botoksu uygulaması yapmaktadır. Detaylı bilgi için buradan sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN