Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Koşulsuz sevgi nedir

  Çok fazla insan koşulsuz sevginin, ne yaparsa yapsın bir kişi ile birlikte kalması anlamına geldiğini düşünüyor. Oysa gerçek aşk, eşlerinin yaptığı her şeyi kabullenmek ve onlardan asla vazgeçmek anlamına gelmiyor. Bu yanlış anlaşılma, ilişkilerde tehlikeli bir durumdur ve tarafların aslında yürümeyecek bir ilişkinin içerisinde kalmasına neden oluyor. Peki koşulsuz sevgi nedir?

  Koşulsuz sevgi, onlara ne olursa olsun birini sevmeniz gerektiği anlamına gelir. Eşiniz ciddi bir hastalık geçirmişse, koşulsuz sevgi, tedavi görürken yanında duracağınız anlamına gelir. Korkunç bir kaza geçirmişse ve iyileşmek için fizik tedavi alması gerekiyorsa ya da ya da küçülme nedeniyle işini kaybederse, orda olmak demektir. Zahmet karşısındaki bu bağlılık koşulsuz sevgidir.

  Bu ayrımın iyi ayırt etmek gerekiyor. Koşulsuz ne olursa olsun eşinizi desteklemek anlamına gelir fakat sevginizden yararlanmaları gerektiği anlamına gelmez. Eşinizin tüm duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için size güvenmemesi gerekir. Sonuçta, her kişi kendi mutluluğundan sorumludur. Bunun gibi sağlıksız bir duygusal güvence aslında koşulsuz sevgi değil, bağımlılıktır. Peki arada fark nasıl anlaşılır?

  İlişki içinde tarafların birbirleriyle sınırları yoksa ve “hayır” demekte zorlanılıyorsa, koşulsuz bir sevginin değil bağımlılığın içindesiniz demektir.

  İlişkilerdeki atlanan bir diğer nokta da tarafların kusurlu oldukları gerçeğini unutmalarıdır. Oysa insan kusurludur. Bu kusurların her birini sevmek zorunda değilsiniz. Her şeyi sevmek, yalnızca iyi özelliklere odaklanmanız demektir. Bu durum olumsuzlukları reddetmekle sonuçlanır. Fakat bu mantıklı değil çünkü kimse mükemmel değil. Herkesin kötü özellikleri var! Onları görmezden gelmeyi seçerseniz, henüz koşulsuz sevginize ulaşamadınız demektir.

  Kimse sevdikleri insanlara kötü bir şey olsun istemez. Sevdiklerinizi koruma arzusu doğal bir reflekstir. Fakat bazen bu konudaki aşırı tutumlar ilerlemeyi engeller. Eşiniz için koşulsuz sevginiz olduğunda, hayatlarını iyileştirmek ve hedeflerine ulaşmak için adım attığını görmek istersiniz. Bununla birlikte, bu adımlar genellikle zordur ve başarısızlık riski ile doludur. Ve bu başarısızlık hayal kırıklığı ve acı getirebilir. Aşırı korumaya sahip olmak aslında uzun vadede ilişkiye zarar verebilir.

  Koşulsuz sevgiye sahip olmak, çiftlerin zaman içinde birey olarak değişime ve büyümesine izin vermek demektir. Birbirinize olan sevginiz paylaşılan kişisel değerinizdir ve zamanla değişmeyecektir. Sizler, kendiniz ve geleceğiniz için daha iyi bir kişi olma yolunda çalışırken, koşulsuz sevgi sizi bir araya getiren şeydir. Kendi hayatınızın olması,yalnız vakit geçirmek, kişisel hedeflerinize ulaşmak ve mutlu yaşamak özgürlüktür. Ve ancak kendinizi tanıyıp sevdiğinizde, bir başkasını koşulsuz olarak sevebilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN