Kullanımı Kolay 7 Farklı Doğal Saç Bakımı Yağları

0
175

Yaz sıcaklarında kuru ve yıpranan saçları onarmak için doğal saç bakımı yağları mükemmel bir ilaçtır. Hasarlı ve bakımsız görünen saçlar için şampuanlar, kremler üretilir ancak bu ürünlerde katkı maddeleri vardır. Saç bakımı yağları katkı maddesi bulundurmaz ve tamamen doğaldır. Saçınıza parlak bir görünüm verir ve saçlarınızı canlandırır.

1-Argan Yağı

Kırık ve yıpranmış saçlar için argan yağı güzellik sektöründe trend yağlardan bir tanesidir. Argan Yağı B ve E vitaminleri açısından zengindir. Saçı onarır ve dış zararlardan korur.

2-Hindistan Cevizi Yağı

Saçında kepek olan kişiler hindistan cevizi yağını kullanabilir. Düzenli kullanımda saçta görülür şekilde kepekte azalma olur ve saç canlanır. Ayrıca saç kırılmasını da bu yağ önler.

3-Zeytinyağı

Kırılmaya eğilimli olan saçları güçlendirir. İçeresinde bulunan vitaminler sayesinde saçta parlaklığın artmasını sağlar. Ayrıca vücut, yüz, tırnaklar içinde kullanılabilir.

4-Aspir Yağı

Aspir yağı, saç gövdesini güçlendirmek, saç hasarlarını azaltmaya yardımcı olmak ve saçta parlaklığı arttırmak için faydalıdır.

5-Avokado Yağı

Avokado yağı vücutta ne için kullanırsanız kullanın harika bir tedavi edici özelliğe sahiptir. Avokado yağı doymamış yağ açısından oldukça zengindir. Ayrıca hoş bir kokuya sahiptir. Güzellik sektöründe saç tedavilerinde kullanılır.

6-Keten Yağı

Keten yağı çok tercih edilen bir yağdır. Keten yağıyla saç maskesi yapabilir. Yüzünüzü temizleyebilirsiniz. İçinde omega3 bulunan bu yağ sayesinde ince saç telleri güçlenir, saç daha canlı görünür ve saç kırıkları onarılır.

7-Kenevir Yağı

Saç kırıkları ve saç bakımı için etkilidir. Özellikle saçı hızlı uzatmak isteyenler için bu yağ oldukça etkilidir. Hoş, güzel bir kokuya sahip olan kenevir yağı saç maskesi olarak da kullanılabilir.

Türkiye’nin online aktarı e-aktariye.com’u ziyaret ederek cildiniz için en faydalı yağlardan sipariş edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments