Perşembe, Ağustos 11, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Kürtaj ve riskleri

  Kürtaj ile gebeliğin sonlandırılması genellikle ilaçla ya da cerrahi girişimler ile yapılabilmektedir. Ancak ilaçla yapılan düşükler genellikle hekimler tarafından en sn tercih edilen bir seçenek olduğundan, ilk tercih her zaman cerrahi girişimler olmaktadır. Yasal olarak kürtaj yaptırılabilme süresi gebeliğin 10. haftasına kadar olan süreçtir. Bunun dışında kürtaj uygulaması asla yasal olmamakla birlikte, annenin de hayatını riske atmaktadır. Bu nedenle de zaten hekimimiz Uzay Yıldırım asla süresi dolan hastalara kürtaj uygulamasını uygulamamaktadır. Kürtaj uygulaması her ne kadar belli bir süreye kadar yapılabilir olsa da belli başlı bazı riskleri de bulunmaktadır.

  Kürtaj Riskleri hakkında da sizleri bilgilendirecek olursak, öncelikle hekim tercihi ve tecrübesi alında her alanda olduğu gibi kürtaj alanında da son derece önemlidir. Doğru hekim her riskin azalmasını da sağlayacağından, tecrübeli ve donanımlı ellerde bu tür önemli işlemleri yaptırmak risklerin azalmasına neden olmaktadır. Kürtaj riskleri arasında en yaygın olanı işlem esnasında kullanılan aletler nedeni ile rahim girişinde ufak yaralanmalar da da kürtaj işlemi sonrasında meydana gelen aşırı ve durması güç kanamalardır.* Ancak biraz önce de söz ettiğimiz gibi doğru hekim ellerinde bu tür riskler neredeyse hiç meydana gelmemektedir. Bu nedenle kürtaj gibi önemli girişimler için hekim araştırmasını doğru bir şekilde yapmak son derece önemli olmaktadır.

  İlaçla Kürtaj Nasıl Yapılır? sorusu da yine cerrahi girişimlerden çekinen kişilerin en sık sorduğu ve merak ettiği durumlardan biridir. İlaçla kürtaj uygulaması genellikle 10 haftalık yasal gebelik sonlandırma süresini doldurmuş olan kişilerin tercih ettiği ya da aslında son derece tehlikeli olmasına rağmen tercih edebileceği bir yöntemdir. Son derece riskleri olan ilaçla kürtaj işleminde yine bizim hekimimiz Uzay Yıldırım çok fazla bu tür işlemleri hastalarına önermemekte ve uygulamamaktadır. İlaçla Kürtaj Nasıl Yapılır? ve diğer kürtaj yöntemleri ve riskleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve bizler ile iletişime geçmek için www.uzayyildirim.com internet sayfamızı ziyaret edebilir ve hekimimize muayene olmak için danışmanlarımızdan randevunuzu alabilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN