Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Lekeler için eski usül tavsiyeler

  Hiç bir kıyafetinizden sırf lekeyi çıkaramadınız diye vazgeçtiğiniz oldu mu?

  lekeler_icin_eski_usul_tavsiyeler_2[1]Deterjanlar zaman zaman durumu daha da kötü hale getirebilmektedir. Aslında eski tavsiyelerle lekelerle başa çıkmak sanıldığından çok daha kolay. Gelin babannelerimizden kalan müthiş çözümlere göz atalım…

  Deterjanlara, yumuşatıcılara güveniyor musunuz?

  Her seferinde istediğiniz gibi sonuç alabiliyor musunuz? Muhtemelen hayır. Leke çıkarma konusunda modern ürünler çoğu zaman sınıfta kalmakta. Peki lekelere karşı en etkin ve en başarılı çözümün aslında zaten evimizde bulunduğunu biliyor muydunuz?

  Yağlı lekelere karşı Coca Cola

  Coca Cola sadece bir meşrubat değil aynı zamanda yağlı lekeleri çıkarmada mükemmel bir yardımcıdır. Eğer yağ lekesi olan bir kıyafetiniz varsa öncelikle giysinizi Coca Cola’ya batırın ve bir süre Cola içinde dinlendirin. Bir süre sonra leke yumuşadığında, üstüne deterjan ekleyin ve giysinizi çamaşır makinesinde yıkayın. Başarı garantilidir!

  Mum lekesi gazeteyle çıkar

  Giysinizin bir kısmı mum lekesi mi oldu? Her yolu denediniz ancak bir türlü başarılı olamadınız mı? Çözüm aslında çok basit! Lekeyi sıradan bir gazete ile kaplayın ve daha sonra ütü ile üzerinden geçin. Isı mumun gazeteye yapışmasını sağlayacak ve kıyafetiniz ilk günki haline geri dönecektir.

  Kalsiyum karbonattan sirke ile kurtulun

  Sirke kusursuz bir kalsiyum karbonat çıkarıcısıdır. Bu amaçla üretilen ürünler çoğunlukla istenilen etkiyi vermede başarılı değildir. Bu yüzden bu tür lekelerden gerçekten şikayetçiyseniz bir de şu çözümü deneyin: Kalsiyum karbonat lekesini, sirke ve çamaşır deterjanı karışımına bastırın. Bir sure çitelemeniz gerekebilir ancak bir süre sonra lekenin çıktığını farkedeceksiniz.

  Lekelere yapmamanız gerekenler

  • Sakın sabun kullanmayın! Özellikle de yağlı lekelere… Çünkü yağlı lekelere sabun uyguladığınızda leke daha derinlere nüfuz eder ve çıkarılması imkansız bir hale gelir.
  • Lekeleri asla ütülemeyin! Ütünün ısısı lekeyi daha inatçı hale getirecek ve lekenin çıkması son derece zorlaştıracaktır.

  Lekeleri sıcak su ile durulamayın!

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN