Cumartesi, Aralık 9, 2023
More

  SON EKLENENLER

  Mahsun Kırmızıgül Beren Saat’e açtığı tazminat davası Sektöre Örnek Olsun

  Mahsun Kırmızıgül Beren Saat’e açtığı tazminat davasında hâkimin barışma teklifini “Sektöre örnek olsun” diyerek reddetti.

  Beren Saat ile başrolünü oynadığı “Gecenin Kanatları” filminin yapım şirketi Boyut Film arasında 1 yıldır süren davanın yeni duruşması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde görüldü.
  Mahsun Kırmızıgül ve Murat Tokat’ın ortağı olduğu Boyut Film, geçen yıl Saat’in başrolünü oynadığı filmin galasına ve promosyon çalışmalarına katılmayarak kendilerini maddi ve manevi zarara uğrattığı gerekçesiyle 30 bin TL tazminat davası açmıştı.
  Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde görülen duruşmada hâkim tarafların ve şahitlerin ifadeleri doğrultusunda dosyanın bilirkişiye tebliğ edilmesine karar verdi. Saat’in, göğüslerinin göründüğü fotoğrafın basına sızdırıldığını öne sürerek protesto ettiği yapımcısıyla arasındaki davayı bilirkişiden çıkacak rapor çözecek.
  Boyut Film’in ortağı Murat Tokat ve Mahsun Kırmızıgül, davayı ancak Beren Saat kendilerinden özür dilerse geri çekeceklerini açıklamıştı. Ancak Saat özür dilemeyince Boyut Film, hâkimin sulh teklifini de “Biz haksızlığa uğradık. Başrol oyuncumuz filminin arkasında durmadı. Sektöre örnek olması kaydıyla biz sulh yapmak istemiyoruz” diyerek kabul etmedi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN