Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Makyajda Pastel renkler nasıl kullanılır?

  Makyaj yaparken kullandığımız pastel tonları “egzotik kuşlar”a benzemeden nasıl kullanabiliriz? Makyaj artistimiz yanıtlıyor…

  Evet kortuğum başıma geldi! Bu sezonun flaş pastel renkleri, sarılar, yeşiller, turuncular göz çevresinde belirmeye başladı, yolda sokakta yavaş yavaş görüyorum, içim sızlıyor! O yüzden bu hafta bu renkleri illa kullanacağım diyorsanız egzotik kuşlara dönmeden nasıl kullanmanız gerektiği üzerine konuşalım dedim.

  Sarı göz farına özel bir pargraf yazmak istedim şöyleki bu renk hiç bir göze gün ışığında tek başına yakışmaz. Eğer kendinizi kaybettiğiniz bir alışveriş terapisi sonrası eve döndünüz ve torbanızdan bi rde sarı far çıktıysa, ben bunu ne yapacağım şimdi diye paniklemeyin. Bir allık fırçasıyla sarıyı baz olarak çok hafif yanaklarınıza sürün üzerine allığınızı sürün. Bu, özellikle mat allıklara hafif bir hareket ve canlılık verir. Ayrıca eğer çok soluk tenliyseniz, daha büyük bir fırçayla bu sarıyı(mat sarı ise!) çok hafif tüm yüzünüze şöyle bir geçin ve üzerine hafif bir bronzer sürün, yine yüzünüze bir hareket getirir.

  Göz altınızdaki morlukları kapatıcıyla kapadınız, üzerine bu sarıdan hafifçe(hafifçe!) sürün, morluğun nötürlenmesine yardımcı olur, bu alanı biraz ısıtır.Dudaklarınızın üst kısmına parmaklarınızla biraz(biraz!) sarıyı yedirin bunun üzerine istediğiniz rengi sürün, sarı highlighter özelliği görür ve dudaklarınızın daha büyük gözükmesine yardımcı olur.

  Saymakla bitmez, mucizevi bir renktir “sarı” diyemeyeceğim ama varsa elinizde bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İllede gözümde sadece sarı kullanacam diyorsanız, sürün göz kapaklarınıza, dağıtın. Kirpiklerinizi kıvırın, bolca rimel sürün ve mutlaka çok düzgün bir eye liner çekin, mümkünse likid liner olsun. Bu liner sarıyı biraz daha sofistike kılar.

  Diğer canlı renklere gelince; yeşil, kırmızı, mavi, turuncu, vs. Bu renkler hata kaldırmaz. Eğer gerçekten güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka siyahtan yardım alın. “Doğal olmasını istiyorum ama” diye birşey yok, göz kapağındaki mavinin nasıl bir doğallığı olabilir!

  Kirpik diplerine siyah bir kalem çekin, biraz daha yumuşatmak istiyorsanız kahverengi tonlarında bir kalem tercih edin, yeşille kahverenginin uyumu hoştur mesela.

  Çok düzgün olmasına gerek yok ilk başta, fırçayla veya pamuklu çubukla dağıtın bu çizgiyi. Bunun üzerine göz kapaklarınıza istediğiniz rengi sürün. Dikkat edin bu canlı renk çok fazla kaşlara kadar çıkmasın. Kapaklardan sonra yedirin. Kaşları mutlaka tarayın ve boşlukları doldurun, canlı renkler muntazam kaşlarla tamamlanır. Kaş altına çok ışıltılı olmayan açık bir far sürün(ben mat tercih ederim) ve aşağa doğru canlı renginizle birleştirin. Dikkat edin iz kalmasın. Tekrar bir siyah kalem çekin ve isterseniz yine bu siyahı yedirin, üzerinede biraz siyah far sürün ve yukarı doğru yedirin. Böylelikle kirpik diplerinden siyahla başlayan makyajınız, ortalara doğru canlanır ve kaslarda açık bir renkle son bulur.

  Göz pınarına daha açık, daha parlak bir highlighter sürebilirsiniz, göz şeklinize bağlı. İsteğinize göre bunu alt kirpik diplerinde de uygulayabilirsiniz. Siyah(kahve) bir kalem çekin ve canlı renginizle bu siyahı dağıtın, siyahla birleşen renginiz daha hoş duracaktır. Kirpikleriniz kıvırın ve mutlaka rimel sürün. Bu tip bir makyajda gözün içıne benim tercihim siyah yada beyaz\krem bir kalem olur. Sakın canlı renginizi kullanmayın gözün içinde gercekten egzotik kuşa dönersiniz!

  kaynak:mahmure.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN