Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Mavi Gözlülere Özel Makyaj Önerileri

  Doğru renk seçimi ve uygulamalarla, deniz mavisi gözlerinizi çok daha fazla öne çıkarabilirsiniz…

  Göz rengine göre makyaj önerilerinde sıra mavi gözlülerde! Peki, siz makyajınızı yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İşte size birkaç ufak öneri

  Günlük kullanım için

  Ofise giderken ya da gündüz arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman, kahverengi, pembe, lila farları doğal tonlarla gölgelendirerek kullanmayı tercih etmelisiniz. Eğer özel bir buluşmaya gidecekseniz, Gümüş altın, turkuaz ya da pembe tonlarında metalik farları da tercih edebilirsiniz.

  Gece makyajı

  Eğer gece bir yemeğe ya da davete katılacaksanız muhteşem göz renginizi ortaya çıkarmanın en iyi yolu koyu mavi tonlarda bir far ve siyah eyeliner kullanmak. Elbette buğulu bakışlar yaratmak için gri göz kalemini de unutmuyoruz. Ayrıca daha dramatik bakışlar için siyah yerine lacivert rimel kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

  Ruj renkleri

  Ruj seçimizi yaparken doğal tonları seçmelisiniz. Unutmayın, dikkati gözlerinize çekmek istiyorsanız, yüzünüzde gözlerinizden daha belirgin herhangi bir ton bulunmamalı. Bu sebeple şeftali ya da doğal tonlarda bir ruj, makyajınızı çok daha güzel tamamlayacaktır.

  Allık renkleri

  Tıpkı ruj seçiminde olduğu gibi, allık seçiminde de hafif tonları tercih etmelisiniz. Eğer ten renginizle uyumluysa, şeftali ya da hafif bronz tonlarındaki allıklar size çok yakışacaktır.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN