Pazar, Nisan 14, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Mesajla ayrılık

  Biz doğum günlerini ve bayramları bile mesajla kutlar olduk.

  Nasıl teklifler sanal alem üzerinden yapılıyorsa, ayrılıklar da mesajla bitiyor demek ki! Teknolojiyi iyiliğimize, değişime, daha bilge olmaya, görmeye, öğrenmeye değil; daha geri gitmeye, tembelliğe, boş vermişliğe, tüketmeye kullanır hale geldik. O yüzden, artık bu tarz saçma davranışlara şaşırmıyorum.

  Bu tarz ayrılıklar yaşayanların çoğu, geçirilen günlere yanar. Sevilmediğine, değer verilmediğine inanır. Senin bu tür düşünce ve duygulara kapılmamanı öneriyorum. Her ilişki bitebilirliliği ile başlar aslında. Yani ayrılığı hep cebinde taşır insan. Ayrılığın tarzı elbette çok önemlidir ancak böyle ayrılmayı sana değil, kendine layık görmüş biri için üzülmek de, o mesajı atacak kapasiteye sahip birinle zaman geçirmekten çok daha üzücüdür.

  AYRILIK ACISI ÇEKMEK NORMAL

  Ayrılık ardından kendini kötü hissetmen, gözlerinin dolması, duygusal olman, bunlar normal hallerdir. Elbette sabah uyandığında hiçbir şey olmamış, hiçbirini yaşamamışsın gibi davranmanı beklemiyorum ancak yaşadığın şu ayrılıktan yola çıkarak, hak etmeyecek birinin ardından da fazla gözyaşı dökmemeye yüreğini inandırmanı istiyorum.

  10 yıl uzun bir zaman ancak hiçbir yere gitmemişse bu ilişki, o zaman geçen sürenin de bir anlamı yok. Artık günümüzde evliliklerin bile 10 yıl dayanmadığını düşünürsek, belki de süresini tamamlamış ve senin hayatındaki işini bitirmiş bir ilişkidir. Bizim kötü sandıklarımız, bazen bizim için en iyisidir ama biz olayın içindeyken ne olduğunu göremeyiz.

  Zamandan daha güzel ilaç yoktur. Biraz zaman geçmesini bekle, göreceksin bütün taşlar yerine oturacak.

  Sevgilerimle
  Candan Ünal

  kadin.tr.msn.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN