Perşembe, Ağustos 11, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Migren ağrısının nedeni yanlış nefes almaktan geçiyor!

  Dayanılmaz migren ağrılarının nedeni yanlış nefes almaktan geçiyor olabilir! Yanlış nefes alışkanlıkları migren ağrılarınızı tetikliyor olabilir!

  Migren ağrılarının altında çocukluktan beri alışkanlık haline getirdiğimiz nefes alış verişlerimiz yatıyor! Migren ağrılarının altında disfonksiyonel nefes alışkanlıklarının yatabileceğini söyleyen  Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet, dayanılmaz migren ağrılarının çözüm yolu hakkında elmaelma.com okurları için şu şekilde sıraladı…

  El ayak uyuşmalarından baş dönmelerine, terlemeden dikkat dağınıklığına ve anksiyeteden migrene kadar 200’den fazla hastalık ve semptomun yanlış nefes almakla tetiklendiğini belirten Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet, doğal nefesle dingin ve odaklı bir zihne sahip olmanın, hayattaki blokajları ve limitleri ortadan kaldırarak kaliteli bir yaşama geçmenin mümkün olduğunu belirtiyor.

  HÜCRELERE YETERLİ OKSİJEN GİTMİYOR!

  Öğrenilmiş disfonksiyonel bir nefes alışkanlığınız varsa solunum kimyanızı gün içerisinde defalarca bozuyor olabilirsiniz. Bu da hücrelerinize yeterince oksijen gitmemesine ve çoğunlukla hipokapni dediğimiz, yüzlerce hastalığı tetikleyen duruma neden olabilir.

  ”Migren ağrısının ‘mükemmeliyetçilik‘ ile ilgili olduğunu biliyorum. Şu ana kadar çalıştığım yüzlerce kronik migrenlide gördüğüm kadarıyla, mükemmel olma çabasıyla kendileri üzerinde aşırı baskı kuruyorlar. İyi, güzel, doğru, dürüst olmak, her zaman ve her şeyi iyi, güzel, düzgün, mükemmel yapmakla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen bir çabaları var. Bu, nefeslerine de yansıyor” açıklamasında bulunan Nevşah Karamehmet, mükemmel olma düşünce yapısına sahip kişilerin en küçük olaylarda bile kendilerini kasarak baskıladıklarının ve bunun sonucunda fiziksel olarak da yorgun düştüklerinin altını çiziyor.

  YANLIŞ NEFES ALIŞKANLIKLARINDA KAYNAKLANIYOR!

  “Solunum beyin refleksleri tarafından kontrol edilir ve kalbimiz nasıl çalışıyorsa solunum sistemimiz de aynen öyle otomatik olarak çalışır. Nefes ise bir davranış biçimidir ve manipüle edilebilir. Bizler bilerek ya da bilmeyerek nefesimize müdahale edebiliyor, rahatlamak adına, korkudan ve stresten uzaklaşmak adına nefesimizi bozuyoruz. Yanlış nefes alışkanlığından dolayı ortaya çıkan ya da tetiklenen bir sağlık probleminde disfonksiyonel nefes alışkanlığı ortadan kalktığında iyileşme görülebilmektedir.

  Mucize Kursu’na gelerek nefesini açan migren hastalarının hepsinin kendi kendine iyileştiğini, kurstan sonra baş ağrısı bile çekmediğini tecrübe ettiğini ve bu kişilerden birisinin de annesi olduğunu belirten Karamehmet, “Nefesteki yüzde 90 yanlış, aşırı nefes alma alışkanlığı. Kendinizi rahatlatmak için her aşırı nefes alışınızda psikolojik olarak belki rahatlıyorsunuz ama diğer taraftan solununum kimyanızı bozuyorsunuz. Bu sorunun önüne geçmek için de nefes alışkanlıklarının uzmanlar tarafından değerlendirilmesi gerekiyor” diyor.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN