Salı, Şubat 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Moda şovlarına koronavirüs engeli

  Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken moda devleri de koronavirüs sebebiyle şovlarını iptal etme kararı aldı.

  Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Salgınından etkilenen kişi sayısı 110 bini aşarken, ölüm sayısı ise 4 bine yaklaştı.

  Moda devleri de koronavirüs sebebiyle şovlarını iptal etme kararı aldı. Son erteleme haberi İtalyan moda evi Versace’den geldi.

  İşte koronavirüs sebebiyle ertelenen moda şovları.

  1. Gucci

  İtalyan lüks markası Gucci, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 Cruise şovunu iptal etti. Gösteri, 18 Mayıs’ta San Fransisco’da gerçekleşecekti.

  2. Versace

  İtalyan moda evi Versace gelecekteki Cruise şovunu iptal etmeye karar verdi. 16 Mayıs’ta ABD’de gerçekleşmesi beklenen Versace Cruise defilesi, konuklar ve çalışanların sağlığı için henüz belirtilmeyen bir tarihe ertelendi.

  3. Armani

  Giorgio Armani’nin Sonbahar/Kış 2020 kadın giyim şovu, koronavirüs korkuları arasında kapalı kapılar ardında yapıldı. İtalya’daki hastalığın gelişmesi nedeniyle seyircilerin olmadığı boş bir salonda düzenlenen defilede moda evinin sosyal kanallarından canlı yayınlandı.

  4. Chanel

  Chanel virüs tehdidi nedeniyle Asya’daki gösterisini erteledi. Marka, bu Mayıs ayında Pekin’de bir Métiers d’Art şovuna ev sahipliği yapacaktı, ancak ülkenin adeta karantina altında olması nedeniyle planlar askıya alındı. Ayrıca 7 Mayıs’ta Capri adasında bir Cruise şovu planlama yapan Chanel’in bunu gerçekleştireceği düşünülüyor.

  5. Prada

  Benzer şekilde Prada da yaklaşan 2021 Cruise gösterisini erteleme kararı aldı. Japonya’da 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan şov iptal edildi. Prada marka sözcüsü; “Prada sevgi ve endişelerini bu durumdan etkilenen tüm insanlara ve bölgelere gönderiyor” şeklinde açıklama yaptı.

  6. Giorgio Armani

  Giorgio Armani, Milano Moda Haftası’ndaki Sonbahar/Kış defilesinin izleyicilerini korumak adına boş salonda sergiledikten sonra; 19 ve 20 Nisan’da Dubai’de gerçekleştirmeyi planladığı defilesini Kasım ayına erteledi. Karar, tüm sektör paydaşlarını, çalışanlarını ve misafirlerini korumak için ihtiyati bir önlem olarak alındı.

  7. Ralph Lauren

  Ralph Lauren’in de virüs salgını nedeniyle yaklaşan bir gösteriyi iptal etme kararı verdiği bildirildi. Şubat ayında New York Moda Haftası’na katılmayan tasarımcı, New York’ta belirtilmemiş bir yer için planlanan Nisan şovunu iptal etti.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN