Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Müjdat Gezen’e haciz şoku

  Müjdat Gezen’in geçtiğimiz yıl sonunda hizmete açtığı Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi binasının inşaatı için malzeme veren firma icra işlemi başlattı.

  Parasını alamadığını öne süren inşaat firması, toplam 92 bin liralık alacağı için merkezde faaliyet gösteren tiyatro salonundaki malzemelere haciz koydurdu.

  Sanatçı Müjdat Gezen tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz Aralık ayında faaliyete geçen Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi’nin inşaatı sırasında binanın yapımı için malzeme temin eden firma, 80 bin 22 liralık fatura borcunu ödemeyen Müjdat Gezen Tiyatroları Ltd Şti’ye icra takibi başlattı.

  POLİS EŞLİĞİNDE HACİZ
  Bursa 15. İcra Dairesi’nce başlatılan işlemlerin ardından harekete geçen inşaat firmasının Avukatı Saygun Çelebi, 6 aralık gününden buyana ödenmeyen borcun faizi ve dosya masrafları ile birlikte 92 bin liraya yükseldiğini belirterek, haciz kararı aldırdı. Dün öğle saatlerinde haciz memurları ile Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki içinde iki tiyatro salonu, kurs salonu , kafeterya ve işyerleri bulunan sanat ve eğlence merkezine gelen Avukat Çelebi ve memurlar, burada görevli güvenlik personelinin kendilerine engel olması üzerine çağırılan iki polis eşliğinde haciz işlemlerine başladılar.

  GEZEN TELEFONLA SÜRE İSTEDİ
  Merkezin tiyatro bölümündeki elektronik bazı malzemeler ile ses sistemleri, görüntü sistemleri, koltuklar ve bilgisayarlar tek tek sayılarak kayda geçirildi. Bu sırada durumun Müjdat Gezen’e bildirilmesi üzerine Sanatçı ile firma Avukatı Saygun Çelebi telefon görüşmesi yaptı. Müjdat Gezen borcun ödenmesi için kısa bir süre talep ederken, bu talebi uygun gören avukat Çelebi, tespit edilen malzemeyi çağırılan yediemine teslim ederek, sanat merkezinden ayrıldı. Çelebi, Gezen’i temsil eden avukatlarla bir araya gelerek soruna çözüm bulmaya çalışacaklarını belirterek, “Soruna bir çözüm bulamazsak, haczedilen malzemeler tiyatrodan alınarak, yeddiemin deposuna kaldırılacak” dedi.

  Müjdat Gezen Sanat Kültür ve Eğlence Merkezi’nden şu açıklama yapıldı

  Hakkımızda yürütülen haciz ile ilgili konu,kültür merkezimizin sıva,alçıpan ve boya işleriyle ilgilidir.Kültür Merkezimizin Sıva Alçıpan ve boya işlerini Rafet Rızaoğlu ve Ramil Rızaoğlu Yapmıştır.Yapılan iş ile ilgili malzemeleri ”Estuğ” (Yetkilisi Emin Çetin) firmasından aldığını söylemiş ve faturaları bize teslim etmiştir.Bu faturaların bedeli Rafet Rızaoğlu’na makbuz karşılığı ödenmiştir.Sonrasında öğrediğimize göre Rafet Rızaoğlu ve malzeme satın aldığı Emin Çetin(ESTUĞ) arasında bir alacak verecek tartışması doğmuş,taraflar arasında anlaşmazlık ilerlemiştir.Bunun akabinde Estuğ Firması,ödemiş olduğumuz faturaların bedelini bizden tekrar talep etmiştir.Buna istinaden konuyu çözümleme amaçlı Estuğ firmasına ulaşılmak istenmiş ancak ne fatura üzerinde ki telefonda ne de adreste böyle bir firmaya rastlanamamıştır.Ödemiş olduğumuz para bizden tekrar istenmektedir.Mağdur duruma düşürüldüğümüz açıktır.Biz yargıya başvurumuzu yaptık sonucu alır almaz sizlerle paylaşıcaz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN