Pazar, Nisan 14, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Mutlu Bir Cinsel Yaşam İçin Ne Yapmalı?

  Cinsel hayatınızı kendi açınızdan mutlu ve güzel anlara dönüştürmek için bu önerilere bir göz atın…

  Hayatınızda cinsel yaşama daha fazla yer verin demesi bizim için kolay, evet haklısınız. Ama hayatınızdaki çoğu şey gibi cinselliği de yaşamınızı da zamana bırakan siz değil misiniz?

  Sırf başkası istiyor diye cinsellik yaşamamalı, bazı şeyleri sırf kendi mutluluğunuz için yapmalısınız. İşte bunun için önerilerimiz var…

  Yatak odanızı Spa merkezine çevirin

  Partnerinizle birlikte önceden bir gün belirleyin kendinize. O akşam için hoş kokulu, rahatlatıcı masaj yağlarını hazır tutun. Evde masaj yapmakla ilgili bir kitaptan çeşitli bilgiler edinin. Birbirinize sırayla, özenle masaj yapın. Unutmayın, bu masaj ‘erotik’ olmak zorunda değil. Birincil amacınız, uzun zamandır birbirinden uzak olan bedenlerinizi biraz daha yakınlaştırmak ve birlikte gevşeyebilmenizi sağlamak.

  Libidonuzu etkileyen ilaçlara dikkat

  Anksiyete ve depresyona karşı kullandığınız bazı ilaçlar, yatak odasındaki performansınızı yakından olumsuz yönde etkileyebilir. Libidonuzu etkisiz hale getirdikleri için ‘çok ciddi ruhsal problemleriniz yoksa’ bu ilaçları gereğinden fazla tüketmemeye çalışın. Bu konuda doktorunuzdan da çekinmeden yardım alabilirsiniz.

  Olmazsa olmaz bir kaçamak gerekiyor

  İster iki hafta isterseniz iki ay sonra… Bir hafta sonunu başbaşa kalacağınız, kesinlikle ‘romantik’ bir tatil için ayırın ve o günü heyecanla bekleyin. Seks hayatınızı hareketlendirecek en önemli kararlardan biri de birlikte çıkacağınız ‘seks odaklı’ bir tatil, doğrusu.

  Bir kadeh daha şarap almaz mısınız?

  Kırmızı şarap, sağlığınızı pozitif anlamda etkileyecek antioksidanlar bakımından zengindir. Ayrıca vücudunuzdaki progesteron ve testosteron hormonlarını da dengeler. Kadınların bile bazen testosterona ihtiyaç duyduğu olur. Her şeyden önemlisi, partnerinizle birlikte şarap içiyor olmak, aranızdaki sevgi bağını kuvvetlendirecek ve fiziksel açıdan sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.

  Daha fazla uyku, daha çok seks!

  Uyku, genel sağlık düzeyinize olduğu gibi ‘seks hayatınıza da’ yarıyor. Günlük ortalama uyku sürenizi bir saat artırmayı deneyin. Bedeniniz yorgunluğa ne kadar çok alışırsa, seksten de uzun vadede o kadar uzaklaşıyor maalesef. Uyku problemi çekiyorsanız, burayı tıklayın…

  Tartışmaları henüz başlatmadan sonlandırın

  Zor şartlarda yaşıyoruz hepimiz ve duygusal anlamda bocalayabiliyoruz. İş yerinde yaşadığımız sıkıntıları eve daha az taşımaya özen göstermeli, partnerimizi daha fazla dinlemeliyiz. Empatiyle yaklaşmalı ve yokluğunda neler kaybedebileceğimizi aklımıza getirmeliyiz. En ufak bir tartışmada bile kontrolümüzü kaybetmeden önce derin derin nefes almalı ve birkaç saniye sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz… çiftler arasındaki yoğun tartışmalar, maalesef seks hayatını olumsuz anlamda etkiliyor.

  Seks öncesi ısınma turları

  Uzun zamandır seks yapmıyorsanız, partnerinizle gün içerisindeki fiziksel yakınlaşmalarınız, birkaç gün veya hafta sonra sizi normalden daha fazla istemesini sağlayabilir. Sarılmalar, ufak dokunuşlar, sabah öperek uyandırmalar, belli bir zaman sonra karşılığını verecektir!

  Çarşafları değiştirin

  Yatak odanızda yapacağınız ufak bir değişiklik, hiç tahmin etmeyeceğiniz sonuçlar doğurabilir. Yepyeni bir çarşaf takımı satın alın veya odanın dekorasyonunda değişikliğe gidin. Tercihinizi mümkünse ‘ipekten’ yana kullanın. Seks yaşamınız monotonluğu sevmez. Bu değişiklik, monotonluktan kurtulmanızı sağlayabilir.

  Kişisel bakımınıza özen gösterin

  Kadınların seks yapma isteği erkeklerden çok daha farklı. Kadınlar, biliyorsunuz ki kendilerini güzel hissetmediklerinde veya yoğunluktan ötürü kişisel bakımlarını yerine getiremediklerinde, uygun bir ortam olsa dahi sekse sıcak bakmayabiliyor. Kişisel bakımınıza daha fazla özen göstermeniz hem daha fazla seks istemenizi hem de partnerinizin sizi daha çok arzu etmesini sağlayacaktır. Bu yüzden iş ve özel hayat dengenizi biraz daha iyi tutturmalı, kendinize daha fazla zaman yaratabilmelisiniz…

  Onu başka türlü tahrik edin!

  Striptiz ya da benzeri şeylerden bahsetmiyoruz. İşe giderken kravatını bağlamasına yardımcı olun mesela. Bunu yaparken de gözlerinizi gözlerinden ayırmayın. Bu noktada ‘seksi bir bakış atıyor olmanız’ ilerisi için önemli…

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN