Neden Stor Perde Kullanmalı?

0
179

Evimizin daha şık görünmesini sağlayan ev aksesuarlarından biri de perdelerdir. Mobilyalarla uyumlu perde seçimi evinizin modern ve şık görünmesini sağlayacaktır. Günümüzde farklı perde modelleri bulunmaktadır. Stor perde de bunlardan bir tanesidir. Bu tarz perdeler mekanik perde olarak bilinmektedir. Stor perdeler ülkemizde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu perdelerin bu kadar ilgi görmesinin sebebi hem şık ve modern tasarımları hem de oldukça pratik ve kullanışlı olmasından kaynaklanmaktadır. Stor perdeler daha çok polyester ve keten kumaşlardan üretilmektedir. Bu kumaşlardan üretilmeleri perdelerin daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Stor perdelerin temizlikleri de oldukça kolaydır. Rulo haline getirildiklerinden kirlenmeleri normal perdelere göre daha uzun zaman alır. Kirlenmeleri durumunda ıslak bez ile silindiklerinde temizleneceklerdir. Çok fazla kirlenmediği durumlarda ise çıkarmadan kolaylıkla temizlenebilmektedir. Stor perdeler kullanışlı olmaları, kolayca temizlenebilmeleri ve tüm cam tiplerine uygun olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Pek çok model ve tarzda stor perde bulunmaktadır. Polyester modeller sade tarzları ile evlerde kullanıldığı gibi ofis ortamında da kullanılabilir. Ayrıca renk skalası oldukça geniş olduğu için mobilyalarınıza uygun renkte perdeleri kolaylıkla seçebilirsiniz.

İsterseniz evinizden tamamen farklı renklerde bir perde tercih ederek farklı bir dekorasyon uygulayabilirsiniz. Jakar modellerde son yıllarda çokça tercih edilen modeller arasındadır. Asimetrik çizgileri ile göz dolduran bu modeller evinizde farklı bir hava yaratır. Bu tarz modeller sadelik ve şıklığı bir arada bulundurmaktadır. Screen modeller ise güneş ışığından en iyi şekilde faydalanmanızı sağlamaktadır. Bu modeller sayesinde perdelerinizi kapatsanız dahi güneş ışınları içeri girecek ve evinizin daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Ahşap mobilyalar le genelde keten perdeler tercih edilmektedir. Keten storlar eskitme dokuları sebebiyle bu tarz mobilyalarla daha uygun olmaktadır. Çiçekli, renkli, asimetrik ve bunun gibi daha pek çok stor perde modeli bulabilirsiniz. Evinize ve mobilyalarınıza en uygun stor perdeleri seçerek evinizde modern bir hava yaratmış olursunuz. Stor perdeler oldukça pratik olduğu için sizlere kolaylık da sağlayacaktır.

Stor perde fiyatları genelde oldukça uygundur. Fakat modelleri, kullanılan kumaş ve malzemeler göz önünde bulundurularak fiyatlarda farklılıklar olabilir. Stor perdelerin fiyatları genel olarak uygun olduğu için bütçenizi de sarsmayacaktır. Evinizin tüm odalarında rahatlıkla tor perde tercih edebilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz ofis ve okul gibi mekanlarda da stor perdeleri kullanabilirsiniz. Evinizde şık ve ferah bir ortam tasarlamak istiyorsanız stor perdeler tam size göredir.

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments