Nike Air Max Spor Ayakkabı

0
655

İlk olarak 1987 yılında tasarlanan Nike Air Max spor ayakkabılar yıllardır kendi ekolünü yaratmış durumda. Nike ayakkabılarının temel özelliği olan, daha rahat ve daha kullanışlı spor ayakkabı yapma fikri üzerinden tasarlanan Nike Air Max modelleri yıllar geçtikçe gelişti. Nike Air Max’lerin temel özelliği spor ayakkabıları daha hafif ve ergonomik hale getiren hava tabanı. Erkek air max ve air max bayan modellerinde esnek air max tabanı her yıl biraz daha geliştirilerek Nike kullanıcılarına sunuldu. Böylece ayakabbının ömrünü kısaltan köpük tabanlar yıllar içinde Air Max ayakkabılardan tamamiyle çıkarıldı.

nike-air-max-2015-retrospective-9-863x576Nike Air Max ayakkabıların en sevilen yanlarından biri de yalnızca spor amaçlı kullanılmasının dışında renkleri ve özgün tasarımıyla her tarza kolaylıkla adapte olabilmesiydi. Bu sayede moda akımlarında da etkin olan Air Max ayakkabılar belirleyici bir tarzın parçası sayıldı. Air Max Nike ayakkabılar sporda, günlük yaşamda hatta işte sundukları rahatlıkla uzun saatler ayakta kalsanız bile en az düzeyde yorulmanızı sağlıyor. Nefes alan yüzeyi sayesinde ayaklarınızın terlemesini ve kötü koku oluşumunu da engelliyor.

Nike Air Max ayakkabılar aynı zamanda uzun yıllardır tasarlandığı için kendi kullanıcı kitlesini oluşturdu. Spor ayakkabılara çağ atlatan air max hava tabanlarından vazgeçemeyen kullanıcılar, ayakkabıların moda olmasında büyük etki etti. Kullanıcılar Nike Air Max spor ayakkabıların günümüzde de en çok tercih edilen Nike ayakkabı modellerinden biri olmasını sağladı.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

  Subscribe  
Bildir