Cuma, Ağustos 12, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Nude makyaj nedir nasıl yapılır püf noktaları nelerdir?

  Nude makyaj popülerliğini kaybetmeden devam ediyor. Doğallık ise günümüzün trendi olmuş durumda. Peki hepimizin dilinde olan nude makyaj nasıl yapılır?

  Nude makyaj yüze renk vermek değil, yüzü boyutlandırmaktır. Doğal makyajdan farkı da budur; renk doğal makyajda pastel de olsa çeşit çeşit renk kullanılabilir. Nude makyajda cildinize en uygun rekleri kullanmalısınız Kontrast yaratacak reklerden uzak durun. Cildinizi güzel gösteren etkili renkler seçerseniz başarılı olursunuz.

  KİM HANGİ RENKLERİ KULLANMALI?

  Açık renk, soluk ciltler vizon renlerini orta buğday ten rengine sahip olanlar ise karamel bal tonlarını esmerler de çikolata, altın ve bornz renkleri tercih etmeli.

  NUDE MAKYAJ NASIL YAPILIR? 

  Yüzünüzün öncelikle temizleyin ve nemlendirin. Sıra geldi fondötene ince ve hafif dokulu, yüze doğal kadifemsi mat bir görünüm veren fondötenler tercih edin. Cildinizi makyaja hazırladıktan sonra göz çevrendeki kusurlar için doğal kapatıclar kullanın. Makyajınızı sabitlemek, duru ama aydınlık bir görünüm için transparan pudrayı tüm yüzünüze uygulayın. Göz altınızı sabitlemek için de bu pudrayı kullanabilirsiniz.

  nude makyaj

  Cildinizi bu şekilde kusursuzlaştırdıktan sonra yüzünüze kontür uygulamalısınız. Yüzünüze renk vermek için ise allık kullanmalısınız. Hafif bir allık uygulaması taze ve sağlıklı görünüm için her zaman gereklidir. Kahverengi göz kalemiyle gözlerinize daha doğal bir görüntü verip göz makyajınızı tamamlayın.  Rujda tercihiniz doğal bir görünüm elde etmek ise açık pembe rujlar veya glosslar kullanılmalıdır.

  Nude makyaj nedir nasıl yapılır püf noktaları nelerdir?

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN