Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Öpüşme hakkında şaşırtan gerçekler!

  Öpüşme hakkında bilmeniz gereken 7 gerçek…

  Öpüşmek, sevginizi gösterebileceğiniz en güzel yöntemlerden biri. Birçok tarz var fakat bu kimi öptüğünüze göre değişir. Ağzınızı açmadan önce, öpüşme hakkında bilmeniz gereken 7 gerçeğe göz atın…

  Sağlıklıdır…
  Öpüşmenin sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Bu aktivite cildinizi geliştir, dolaşıma yardımcı olur, diş çürümesini engeller ve çoğu zaman baş ağrısını geçirir. Bir daha ki sefere, başınız ağrıdığında sevgilinizin gelmesini bekleyin.

  Egzersiz gibidir…
  Sadece yanağa kondurulan bir öpücük sadece 2 kasın çalışmasını sağlar. Fransız öpücüğü ise, yüzünüzde 34 kasın çalışmasını sağlar. Bir dakika boyunca öpüşmek, 26 kalori yakmanızı sağlar. Bir saat boyunca öpüştüğünüzde, toplam 1,560 kalori yakmış oluyorsunuz.

  Uyuşturur…
  Öpüşürken salgılanan morfinler, morfin etkisinden 200 kat daha güçlüdür.

  Bakteriler…
  Öpüşme sırasında 278 bakterinin aktarıldığını biliyor muydunuz? Yani uzun bir öpüşme ile 10 milyon bakteri transferi yapabilirsiniz. Bu nedenle öptüğünüz insanın ağız temizliğine önem vermekte çok haklısınız.

  Hastalıklar…
  Bazı hastalıklar öpüşme yolu ile bulaşabilir. 1997’de bir kadın öpüşme ile HIV kapmıştı. Bu yüzden öpüşmeden önce bir daha düşünün.

  Yasaktır…
  Bazı yerlerde öpüşmek yasaktır. 16’ncı yüzyılda Napoli’de halk arasında öpüşenler, idam cezası alıyorlarmış. Hala bazı yerlerde halk arasında öpüşmek yasak. Bunlar arasında; Amerika’da Ceder Rapids, Iowa ve Hartford Connecticut var.

  kaynak:hthayat.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN