Pazar, Kasım 28, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Oruç, Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor..

  Oruç Tutarken İlk Hafta Yaşanan Halsizlik ve Baş Ağrıları ; Vücutta Biriken ‘Toksidlerin’ Hızlıca Dışarı Atılamamasından dolayıdır..

  Oruç tutmak; sindirim sistemini dinlendirdiği için, vücutta diğer organların kanlanmasını sağlıyor.Kemik iliği uyarılıyor, kan yapımı artıyor.

  Vücut birikmiş zararlı maddelerden temizleniyor. Bağışıklık sistemi güçleniyor. Kalp, damar, kanser gibi hastalıklara karşı direnç artıyor.

  Güneşin doğuşundan batışına kadar olan süre içinde yemek ve içmekten vazgeçilmesi şeklinde tutulan oruçla, karaciğer ve tüm sindirim sisteminin dinlenme şansı bulduğunu söyleyen Prof.Dr.Günsel Şurdum Avcı, ”sindirim sistemi dinlenmekte olduğu için, vücutta diğer organların kanlanması ve çalışma verimi artıyor.

  Şeker hastalarında kan şekeri kontrolü, hipertansiyon hastalarında kan basıncı kontrolü kolaylaşıyor. Kanda yağ düzeyleri düşüyor., yararlı kolesterol yükseliyor. Vücutta depolanmış yağlar eriyor, bir kaç kilo zayıflatıyor.

  Kemik iliği uyarılıyor. Kan yapımı artıyor. Vücut birikmiş zararlı maddelerden temizleniyor, bağışıklık sistemi güçleniyor. Kalp, damar, kanser gibi hastalıklara karşı direnç artıyor.

  Orucun aşırı yemek, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmaya da vesile olduğuna vurgu yapan doktorumuz ”Orucun bir ibadet olarak tutulması ve kudretli bir varlığın himayesine girildiğine inanmanın verdiği güven ve huzur, oruç tutanlara büyük moral ve mutluluk vermektedir.” diyor.

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN